25.02.2009 
 Справа № 2-0-12\09

 Р ІШ Е Н Н Я

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 25 лютого 2009 року                 Дніпровський районний суд м.Києва в складі:

 головуючого судді                       В.П.Гончарук

 при секретарі                                Г.П. Ставрієцькій

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за заявою 
 ОСОБА_1
 , зацікавлена особа: Управління пенсійного фонду у Дніпровському районі м. Києва, про встановлення факту  перебування на утриманні,-

 в с т а н о в и в: Заявниця звернулась до суду з заявою про встанволення факту перебування на утриманні, посилаючись на те, що вона, 
 ОСОБА_1
  
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження, перебувала в зареєстрованому шлюбі з 
 ОСОБА_2
  з 03.08.1968 року. Чоловік помер 
 ІНФОРМАЦІЯ_2
  року. Весь цей час вони проживали однією сім”єю. Заявниця є пенсіонеркою за віком, розмір призначеної пенсії складає в середньому 659, 48 грн на місяць. Чоловік заявниці вийшов на пенсію за віком. Пенсія чоловіка заявниці значно перевищувала її пенсію. Відповідно до довідки  Управління пенсійного фонду у Дніпровському районі м Києва від 12.11.2008 року– пенсія чоловіка складала в середньому 3.705,77 грн. на місяць. Таким чином, пенсія чоловіка заявниці були постійним та основним джерелом засобів до існування. Оскільки заявниця, як пенсіонерка, перебувала на утриманні свого чоловіка, то після його смерті втратила годувальника.

 Заявник в судове засідання не з”явилася , але до  суду надала заяву, про те, що заявлені вимоги підтримує у повному обсязі і  просить слухати справу  у її відсутності.

 Зацікавлена особа в судові засідання 03.02.2009 року та 25.02.2009 року не з”явилась, повідомлена належним чином, причини неявки суду невідомі. Враховуючи те, що зацікавлена особа була повідомлена про дату та час розгляду справи належним чином, суд вимушений розглядати справу у її відсутність.

 Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що дана заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

 Як встановлено в судовому засіданні, заявниця 
 ОСОБА_1
  
 ІНФОРМАЦІЯ_1
   року народження, перебувала в зареєстрованому шлюбі з 
 ОСОБА_2
  з 03.08.1968 року (Свідоцтво про одруження , а.с. 6). Чоловік помер 
 ІНФОРМАЦІЯ_2
  року (свідоцтво про смерть, а.с. 3 ). Весь цей час вони проживали однією сім”єю (довідка ДП «Будінвест» № 278 ,а.с. 10 ). Заявниця є пенсіонеркою  (копія довідки УПФУ Дніпровського р-ну м.Києва ,а.с. 9). Чоловік заявниці вийшов на пенсію за віком. Пенсія чоловіка заявниці значно перевищувала її пенсію. Відповідно до довідки  Управління пенсійного фонду у Дніпровському районі м Києва від 12.11.2008 року– пенсія чоловіка складала в середньому 3.705,77 грн. на місяць.(а.с.5)  Таким чином, пенсія чоловіка заявниці були постійним та основним джерелом засобів до існування. Оскільки заявниця, як пенсіонерка, перебувала на утриманні свого чоловіка, то після його смерті втратила годувальника.

 Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсіне страхування”, пенсія у зв”язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім”ї померлого годувальника, які були не його утриманні

 Згідно ч. 2 п. 1 ст. 36 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсіне страхування” непрацездатним членом сім”ї вважаються чоловік (дружина), якщо вони досягли пенсійнго віку.

 Виходячи з викладеного заявниця відноситься до членів сім”ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, оскільки заявниця після виходу на пенсію отримувала від померлого чоловіка фінансову допомогу у вигляді його пенсії, що була основним джерелом засобів до існування.

 Таким чином, суд знаходить доведеним той факт, що 
 ОСОБА_1
  перебувала на утриманні свого покійного чоловіка 
 ОСОБА_2
 .

              На підставі викладеного, керуючись ст. ст.15, 30, 256, 257, 258, 273, 275 ЦПК України, суд,-

 В и р і ш и в:

 Заяву 
 ОСОБА_1
 , зацікавлена особа: Управління пенсійного фонду у Дніпровському районі м. Києва, про встановлення факту  перебування на утриманні – задовільнити.

 Встановити, 
 факт, що 
 ОСОБА_1
  перебувала на утриманні свого покійного чоловіка 
 ОСОБА_2
 . Факт встановлюється для  перерахування пенсії.

 До суду може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів. Апеляційна скарга подається до суду на протязі 20 днів після поданя заяви про апеляційне оскарження.

 Суддя                                                                                                               Гончарук В.П.