26.02.2009 
  Справа № 2-551/2009 р.

  Р І Ш Е Н Н Я

  Іменем України

  26  лютого 2009 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:

  Головуючого судді 
      
      
  Коваленко І.В.

  при секретарі 
      
      
      
  Карпенко І.П.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за позовом 
  ОСОБА_1
   до 
  ОСОБА_2
   про стягнення аліментів, -

  В С Т А Н О В И В :

  25 листопада 2008 року позивачка  звернулась до суду з позовом до 
  ОСОБА_2
   про стягнення аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей. Позовні вимоги мотивує тим, що з 09.11.1996 р. вона перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, який на даний час має намір розірвати. Від шлюбу у сторін є двоє неповнолітніх дітей: син 
  ОСОБА_3
   та дочка 
  ОСОБА_4
  , 
  ІНФОРМАЦІЯ_1
   року народження.  Сімейно-шлюбні відносини у неї з відповідачем припинені, вони проживають окремо. Грошових коштів, які періодично надає відповідач, не вистачає на утримання двох неповнолітніх дітей. Крім того, неповнолітній син 
  ОСОБА_3
   є інвалідом від народження, а тому потребує додаткових витрат на медичне обслуговування та лікування. Самій їй матеріально тяжко утримувати дітей, оскільки її заробітної плати не достатньо для належного їх розвитку. У зв’язку з цим, позивачка просила стягувати на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей в твердій грошовій сумі, а саме на утримання дочки 
  ОСОБА_4
   в розмірі 500 грн. та сина 
  ОСОБА_3
   в розмірі 1000 грн. щомісячно і до досягнення дітьми повноліття.

  У судовому засіданні позивачка та її представник підтримали позов у повному обсязі та просили його задовольнити.

  Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково та погоджувався сплачувати аліменти на користь позивачки на утримання двох неповнолітніх дітей у розмірі 800 грн. щомісячно.

  Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

  Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 09 листопада 1996 року, який рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 28 листопада 2008 року було розірвано. (а.с.6, 46). Від шлюбу у сторін є двоє неповнолітніх дітей: син 
  ОСОБА_3
   та дочка 
  ОСОБА_4
  , 
  ІНФОРМАЦІЯ_1
   року народження, в свідоцтві про народження яких батьком записаний 
  ОСОБА_2
   (а.с.7).

  Неповнолітні діти проживають разом з матір’ю, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім’ї (а.с.5). Згідно довідки ТОВ «Фасад-сервіс-буд» від 26.12.2008 р., відповідач з 02.12.2008 року працює на посаді маляра з окладом 606 грн. згідно штатного розпису (а.с.31). Згідно довідки з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПА України про суми виплачених доходів, у 2-му та 3-му кварталі 2008 року відповідач ніяких доходів не отримував (а.с.44). Матеріальну допомогу, яку надає відповідач позивачці, недостатньо для утримання та виховання двох неповнолітніх дітей. За медичним висновком КМПЛ № 26 від 16.02.2006 р., неповнолітній 
  ОСОБА_3
   є інвалідом з дитинства в віці до 16 років, у зв’язку з чим позивачка перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Дніпровському р-ні м. Києва та отримує пенсію  за дитину-інваліда в розмірі 544 грн. щомісячно (а.с.13-15, 9). Позивачці матеріально тяжко утримувати дітей, оскільки коштів, які вона отримує, не вистачає для належного їх утримання, а тому вона бажає отримувати аліменти в установленому законом порядку.

  Згідно з ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

  Як вбачається з норм ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходів отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

  Як встановлено в судовому засіданні, позивач має нерегулярний та мінливий заробіток, працює лише з 02.12.2008 р., а тому з нього слід стягнути аліменти в твердій грошовій сумі.

  Враховуючи  наведене, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з   
  ОСОБА_2
   аліментів на утримання неповнолітніх дітей у твердій грошовій сумі в розмірі 800 гривень, а саме на утримання дочки 
  ОСОБА_4
   в розмірі 300 грн. та сина 
  ОСОБА_3
   – 500 грн. щомісячно та до досягнення дітьми повноліття.

  Оскільки позовні  вимоги підлягають задоволенню, а  позивачка  при пред’явленні  позову була звільнена від сплати судового збору і витрат на інформаційно-технічне  забезпечення  розгляду  справи, то ці  витрати, відповідно до ст. 88  ЦПК України підлягають стягненню з відповідача  на  користь  держави.

  Керуючись ст. 10, 11, 51, 88, 212-218 ЦПК України, ст. 180-182, 184, 185 СК України, суд -



  В И Р І Ш И В :

  Позов 
  ОСОБА_1
   про стягнення аліментів задовольнити.

  Стягнути з 
  ОСОБА_2
  , 
  ІНФОРМАЦІЯ_2
   року народження, проживаючого за адресою: 
  АДРЕСА_1
  , зареєстрованого за адресою: 
  АДРЕСА_2
   (п/б), працюючого маляром ТОВ «Фасад Сервіс Буд», аліменти на користь 
  ОСОБА_1
   на утримання неповнолітньої донки 
  ОСОБА_4
  , 
  ІНФОРМАЦІЯ_1
   року народження, у розмірі 300 гривень щомісячно, починаючи з 25.11.2008 року та до її повноліття.

  Стягнути з 
  ОСОБА_2
  , 
  ІНФОРМАЦІЯ_2
   року народження, проживаючого за адресою: 
  АДРЕСА_1
  , працюючого маляром ТОВ «Фасад Сервіс Буд», аліменти на користь 
  ОСОБА_1
   на утримання неповнолітнього сина 
  ОСОБА_3
  , 
  ІНФОРМАЦІЯ_1
   року народження, у розмірі 500 гривень щомісячно, починаючи з 25.11.2008 року та до її повноліття.

  Стягнути з 
  ОСОБА_2
  , 
  ІНФОРМАЦІЯ_2
   року народження на користь держави судові витрати – судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 грн.

  Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд.

  Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду м. Києва протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через районний суд.

  Суддя