25.02.2009 
    Справа № 2-519/09р.

 З А О Ч Н Е      Р І Ш Е Н Н Я

 І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

  
     
 25 лютого  2009 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

 головуючого - судді
     
     
 Коваленко І.В.

 при секретарі -
     
     
 Карпенко І.П.

 розглянувши у  відкритому   судовому засіданні в залі суду в м. Києві  цивільну справу за позовною заявою  
 ОСОБА_1
  до 
 ОСОБА_2
  про збільшення розміру аліментів, -

 В С Т А Н О В И В:

 ОСОБА_1
  та 
 ОСОБА_2
  перебували у  зареєстрованому  шлюбі  з  28 серпня 1998 року, який розірвали 17 квітня 2002 року. Від цього шлюбу у них є неповнолітній син 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження.

 ОСОБА_1
  звернулась до суду з позовом до 
 ОСОБА_2
  про збільшення розміру  аліментів на неповнолітнього сина 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
   року народження, посилаючись на те, що у вихованні сина відповідач, як під час шлюбу, так і після його розірвання, участі не приймав. Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 17.04.2002 року шлюб між позивачкою та відповідачем було розірвано та стягнуто з відповідача аліменти на утримання неповнолітнього сина у розмірі ј частини з усіх видів доходів. Відповідач аліменти сплачує нерегулярно та несвоєчасно. Позивачка неодноразово зверталась до відповідача з проханням своєчасно сплачувати аліменти, пояснюючи, що його сину необхідне відповідне харчування, одяг, оздоровлюваний відпочинок, а вона на даний час знаходиться у декретній відпустці та будь-яких доходів не має. Син 
 ОСОБА_3
  займається в спортивній секції, ходить на додаткові заняття з англійської мови, на уроки комп’ютерної техніки. Крім того, у зв’язку з хворобою неповнолітнього сина 
 ОСОБА_3
 , якому встановлено діагноз – бронхіальна астма, епісиндром, у позивачки виникла потреба у додаткових витратах на дитину. У зв’язку з цим, позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на неповнолітнього сина 
 ОСОБА_3
  у твердій грошовій сумі в розмірі 500 гривень щомісячно і до досягнення ним повноліття.

 У судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги і просила суд позов  задовольнити.

     
 Відповідач 
 ОСОБА_2
 , належним чином повідомлений про день та час розгляду справи в судове засідання не з’явився.

 Оскільки відповідач  не повідомив  причини своєї неявки, суд визнав їх як неповажні та провів заочний розгляд справи у його відсутність на підставі наявних у справі даних та доказів, відповідно до вимог ч.4 ст.169 ЦПК України, проти чого в судовому засіданні не заперечувала позивачка.

     
 Судом встановлено, що сторони з 28 серпня 1998 року перебували у зареєстрованому  шлюбі. Від шлюбу мають неповнолітнього сина 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження, в свідоцтві про народження якого батьком записаний 
 ОСОБА_2
  (а.с.6). 17.04.2002 року Шевченківським районним судом м. Києва було винесено рішенням про розірвання шлюбу між позивачкою та відповідачем та стягнення з відповідача 
 ОСОБА_2
  аліменти на користь 
 ОСОБА_1
   на утримання неповнолітньої дитини в розмірі ј частини з усіх видів доходів щомісячно.

 Неповнолітній син 
 ОСОБА_3
  проживає разом з матір’ю, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім’ї (а.с.16). 
 ОСОБА_3
  страждає на хворобу – бронхіальна астма, епісиндром, у зв’язку з чим потребує постійних витрат на лікування (а.с.24-31). На даний час відповідачка знаходиться у декретній відпустці та будь-яких доходів не має. Відповідач по справі аліменти сплачує нерегулярно та несвоєчасно, участі у вихованні сина не приймає.

     
 Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину  до досягнення нею повноліття.

     
 Згідно ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

     
 Відповідно до ст. 185 СК України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

     
 Згідно ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути збільшено за рішенням суду за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального стану.

 Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з 
 ОСОБА_2
  аліментів на користь 
 ОСОБА_1
  на утримання неповнолітнього сина 
 ОСОБА_3
  у твердій грошовій сумі в розмірі 500 гривень щомісячно і до досягнення ним повноліття. На підставі викладеного і керуючись ст.ст.180, 182, 184, 185, 191, 192 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 60, 88, 226, 367 ЦПК України, суд В И Р І Ш И В:

     
 Позов  
 ОСОБА_1
  задовольнити.

     
 Стягнути з 
 ОСОБА_2
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_2
  року народження, уродженця       м. Києва, який проживає за адресою: 
 АДРЕСА_1
  на користь 
 ОСОБА_1
  на утримання неповнолітнього сина 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження, аліменти в розмірі 500 гривень щомісячно, починаючи з  18.11.2008 року і до досягнення ним  повноліття.

 Стягнути з 
 ОСОБА_2
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_2
   року народження,  на користь  держави  судовий збір  у розмірі  51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  у розмірі 30 грн.

     
 Відповідно до вимог статті 367 ЦПК України рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає  негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

     
 Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення, яка подається на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.

 Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

     
 Суддя: