04.02.2009 
 Справа № 2-512/2009 р.

 Р І Ш Е Н Н Я

 Іменем України

 04 лютого 2009 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:

 Головуючого судді 
     
     
 - Коваленко І.В.

 при секретарі 
     
     
 - Оревіній О.П.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за позовом 
 ОСОБА_1
  до 
 ОСОБА_2
  про стягнення аліментів, -

 В С Т А Н О В И В :

 14 листопада 2008 року позивачка  звернулась до суду з позовом до 
 ОСОБА_2
  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дочки 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження. Позовні вимоги мотивує тим, що 27.10.2001 р. вона повторно зареєструвала шлюб з відповідачем. При цьому від першого шлюбу з відповідачем, який вони зареєстрували 28.09.1991 року, у них є неповнолітньої дочки 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження. Відповідач, позивачка та їх неповнолітня дитина проживають разом, але позивач перестав надавати дружині будь-яку матеріальну допомогу на утримання їх неповнолітньої дитини, у тому числі й кошти на оплату комунальних послуг. Самій їй матеріально тяжко утримувати дочку, оскільки її заробітної плати не достатньо для належного їх розвитку. Відповідач має нерегулярний, мінливий дохід, періодично ніде не працює, а тому позивачка просила стягувати з нього аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн. щомісячно і до досягнення дочкою повноліття.

 У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити.

 Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, погодившись сплачувати аліменти в розмірі 600 гривень щомісячно, проти чого в судовому засіданні не заперечувала й сама позивачка. При цьому просив врахувати стан його здоров’я, а саме те, що 03.07.2008 р. він отримав травму – перелом лівої гомілки, а тому вимушений був звільнитись з останнього місця роботи, та на даний влаштувався на роботу ТОВ «Корпорація Транс Експо «ТіСО» електромонтажником 4 розряду.

 Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

 Судом встановлено, що сторони перебували у першому зареєстрованому шлюбі з 28 вересня 1991 року, який було розірвано,  після чого 27 жовтня 2001 між ними було укладено повторний шлюб. Від шлюбу у сторін народилась дочка 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження, в свідоцтві про народження якої батьком записаний 
 ОСОБА_2
  (а.с.3).

 Неповнолітня дочка проживає разом з матір’ю та батьком, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім’ї (а.с.7). Як убачається з копії трудової книжки, 02.07.2008 р. відповідач був звільнений з посади монтажника ТОВ «ЮніТім», де працював з 18.05.2008 року. Матеріальної допомоги на утримання дочки відповідач не надає. Позивачці матеріально тяжко утримувати дочку, оскільки коштів, які вона отримує, не вистачає для належного її утримання, а тому вона бажає отримувати аліменти в установленому законом порядку.

 Згідно з ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

 Як вбачається з норм ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходів отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

 Як встановлено в судовому засіданні, позивач має нерегулярний та мінливий заробіток, з липня 2008 р. по січень 2009 р. ніде не працював, на даний час працює електромонтажником 4 розряду ТОВ «Корпорація Транс Експо «ТіСО», а тому з нього слід стягнути аліменти в твердій грошовій сумі.

 Враховуючи  наведене, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з   
 ОСОБА_2
  аліментів на  утримання неповнолітньої доньки у твердій грошовій сумі в розмірі 600 гривень щомісячно та до досягнення дочкою повноліття.

 Оскільки позовні  вимоги підлягають частковому задоволенню, а  позивачка  при пред’явленні  позову була звільнена від сплати судового збору і витрат на інформаційно-технічне  забезпечення  розгляду  справи, то ці  витрати, відповідно до ст. 88  ЦПК України підлягають стягненню з відповідача  на  користь  держави.

 Керуючись ст. 10, 11, 51, 212-218 ЦПК України, ст. 180, 184 СК України, суд - В И Р І Ш И В :

 Позов 
 ОСОБА_1
  про стягнення аліментів задовольнити частково.

 Стягнути з 
 ОСОБА_2
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_2
  року народження, який зареєстрований та проживає за адресою: 
 АДРЕСА_1
 , працюючого електромонтажником 4 розряду ТОВ «Корпорація Транс Експо «ТіСО», аліменти на користь 
 ОСОБА_1
  на утримання неповнолітньої дочки 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
   року народження, у розмірі 600 гривень щомісячно, починаючи з 14.11.2008 року та до її повноліття.

 Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

 Стягнути з 
 ОСОБА_2
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_2
  року народження на користь держави судові витрати – судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 грн.

 Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом двадцяти днів з дня подання заяви  про апеляційне оскарження рішення, яка подається на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.

 Суддя