16.01.2009 
    Справа № 2-3313/08р. Р І Ш Е Н Н Я

                                        
     
       І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И 16 січня  2009 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

 Головуючого, судді
     
     
 Коваленко І.В.

 при секретарі 
     
     
 Карпенко І.П.

 розглянувши у  відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві  цивільну справу за позовом 
 ОСОБА_1
  до 
 ОСОБА_2
  про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, -

 В С Т А Н О В И В:

     
  Сторони перебували у  зареєстрованому  шлюбі з 31 липня 2003 року по листопад 2007 року.  Від цього шлюбу у них  є  неповнолітній син 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження.

 ОСОБА_1
   звернулась до суду з позовом до 
 ОСОБА_2
  про стягнення аліментів  на неповнолітню дитину,  посилаючись на те, що на даний час вони з відповідачем проживають окремо, неповнолітній син проживає разом з нею, а відповідач по справі не надає будь-якої допомоги на утримання сина, не відвідує його, не приймає участі у його вихованні.  З урахуванням того, що на момент пред’явлення позову позивачці не було відомо місце роботи та доходи відповідача, вона просила стягнути з відповідача  на її користь аліменти на утримання сина 
 ОСОБА_3
 , починаючи з моменту пред’явлення позову та до його повноліття в твердій грошовій сумі в розмірі 800 гривень щомісячно.

     
 У судовому засіданні позивачка змінила позовні вимоги та просила  стягнути з відповідача на її користь на утримання неповнолітнього сина аліменти в розмірі ј зі всіх видів його заробітку ( доходу)  щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини  відповідного віку, починаючи з 27.11.2008 року і до досягнення ним повноліття. Позов просила задовольнити.

     
 Відповідач  
 ОСОБА_2
  у судовому засіданні пред’явлений позов визнав повністю та не заперечував  проти його задоволення.

     
 Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

 Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину  до досягнення нею повноліття.

     
 Згідно ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

 Судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому  шлюбі з 31 липня 2003 року. Від шлюбу  мають неповнолітнього сина 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження, в свідоцтві про народження якого батьком записаний 
 ОСОБА_2
  (а.с.3). В листопаді 2007 року шлюб між подружжям було розірвано, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу (а.с.2).

 Після розірвання шлюбу неповнолітня дитина залишилась проживати разом з матір’ю, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім’ї (а.с.4). Відповідач по справі працює в автобазі Управління справами Апарату Верховної Ради України на посаді водія, де отримує заробітну плату, що підтверджується довідками з місця роботи. (а.с.14-15). При цьому, будь-якої допомоги на утримання сина не надає, не відвідує його, не приймає участі у його вихованні, а тому позивачка бажає отримувати  аліменти в установленому законом порядку.

     
 Враховуючи  наведене, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з   
 ОСОБА_2
   аліментів на  утримання неповнолітнього сина в розмірі ј  частини
  
 зі всіх видів його заробітку (доходу)
  
 щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини  відповідного віку та до досягнення ним повноліття.

     
 Оскільки  позовні  вимоги підлягають задоволенню, а  позивачка  при пред’явленні  позову  була  звільнена  від сплати  судового збору  і  витрат на  інформаційно – технічне  забезпечення  розгляду  справи, то  ці  витрати, відповідно  до  ст. 88  ЦПК України підлягають стягненню з відповідача  на  користь  держави.

     
 На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 180, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України   ст.ст. 10, 60, 88, 213-215, 367  ЦПК України, суд     
     
     
     
     
        В И Р І Ш И В:

     
 Позов  
 ОСОБА_1
  задовольнити.

     
 Стягнути з 
 ОСОБА_2
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_2
  року народження, уродженця м. Києва, який працює на посаді водія автобази Управління справами Апарату Верховної Ради України, та проживає за адресою: 
 АДРЕСА_1
 , на користь 
 ОСОБА_1
   аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина 
 ОСОБА_3
 , 
 ІНФОРМАЦІЯ_1
  року народження, в розмірі ј  частини
  
 зі всіх видів його заробітку (доходу)
  
 щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини  відповідного віку, починаючи з 27.11.2008 року і до досягнення 
 ОСОБА_3
  повноліття.

     
 Стягнути з 
 ОСОБА_2
  на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.

     
 Відповідно до вимог статті 367 ЦПК України рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає  негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

     
 Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом двадцяти днів з дня подання заяви  про апеляційне оскарження рішення, яка подається на протязі десяти днів з дня проголошення рішення. Суддя: