16.03.2009 
 Справа №2-165/09

         Р І Ш Е Н Н Я

                                                                    ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

   16 березня 2009 року Дніпровський  районний суд м. Києва у складі:

 головуючого-судді
     
     
   Чаус М.О.

 при секретарі
     
     
              Арюліній А.С.

 розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Києві цивільну справу за позовом Товариства з додатковою відповідальністю «Альянс Україна» до 
 ОСОБА_1
  про  відшкодування шкоди в порядку регресу, суд –

 В С Т А Н О В И В:

 Позивач просить суд стягнути з відповідача кошти в порядку рересу в розмірі 24 674, 50 грн., 265,00 гривень страхового відшкодування, посилаючись на те, що відповідача визнано винним та притягнуто до відповідальності в скоєні дорожьно-транспортної пригоди.

 Крім того, позивач просить стягнути з відповідача всі судові витрати.

 Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовільнити.

 Відповідач  в судовому засідання позов  визнав частково та пояснив, що дійсно 12.02.2007 року по вул. Панельна- Луначарського в м.Києві відбулася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля «Камаз» д/з 
 НОМЕР_1
 , яким він керував та автомобілем марки «Хонда Аккорд» д/з 
 НОМЕР_2
 , під. керуванням 
 ОСОБА_2
  і постановою суду від 06.03.2007 року його було визнано винним ти притягнуто до адміністративної відповідальності.

 Крім того, 
 ОСОБА_1
 , пояснив, що в результаті дорожньо-транспортної пригоди, автомобілі отримали механічні пошкодження, і розмір матеріальної шкоди не відповідає дійсному пошкодженню автомобіля.

 Заслухавши представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

 У судовому засіданні встановлено, що 12.02.2007 року по вул. Панельна- Луначарського в м.Києві відбулася дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля «Камаз» д/з 
 НОМЕР_1
 , під керуванням 
 ОСОБА_1
  та автомобілем марки «Хонда Аккорд» д/з 
 НОМЕР_2
 , під керуванням 
 ОСОБА_2

 Постановою Дніпровського районного суду від 06.03.2007 року 
 ОСОБА_1
  визнано винним в скоєнні дорожньо-транспортної пригоди та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП (а.с.8).

 Між ТДВ «РОСНО Україна» (ТДВ «Альянс Україна») та 
 ОСОБА_2
  було укладено договір добровільного страхування автотранспорту №
 НОМЕР_3
  від 28.12.2006 року. За даним договором автомобіль «Хонда Аккорд», д/з 
 НОМЕР_2
  був застрахований від ризику дорожньо-транспортної пригоди.

 Після настання страхового випадку, страхова компанія виплатила страхове відшкодування на умовах договору страхування в розмірі 24 674 гривень 50 коп.

 При цьому Товариство з додатковою відповідальністю «Альянс Україна» понесло додаткові витрати у зв»язку із зазначеною подією в розмірі 265 гривень 00 коп. на послуги компанії «ТРАСА» .

 Відповідно до п.9.17 правил страхування, страхове відшкодування може здійснюватися шляхом оплати страховиком вартості замінюваних частин, деталей і приладдя на аналогічні пошкодження та відновлювального ремонту застрахованого транспортного засобу.

 Відповідно до ч.1 ст.1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

 Згідно ч.2 ст.1187 Цивільного кодексу України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортим засобом, механізмом, іншим об»єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

 Відповідно до ст.1191 Цивільного кодексу України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі вилаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

 Відповідно до ст..27 Закону України «Про страхування» та ст.993 Цивільного Кодексу України до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.

 У зв’язку з перейменуванням ТДВ «РОСНО Україна», 16.11.2004 року Шевченківською районною  м.Києві державною адміністрацією була проведена реєстрація змін в установчі документи товариства та видано свідоцтво про державну реєстрацію ТДВ «Альянс Україна».

 Отже, до Товариства з додатковою відповідальністю «Альянс Україна» у порядку регресу перейшло право на отримання від 
 ОСОБА_1
 , як власника автомобіля марки «Камаз», реєстраційний номер 
 НОМЕР_1
 , компенсації витрат, пов»язаних з виплатою страхового відшкодування, виплаченого власнику автомобіля марки «Хонда Аккорд» реєстраційний номер 
 НОМЕР_2
 .

 Таким чином, у судовому засіданні доведено позов про відшкодування шкоди в порядку регресу у розмірі 24939 гривень 50 коп.,  тому він підлягає задоволенню.

 Крім того, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню всі судові витрати у розмірі 279 гривень 40 коп.

 Керуючись ст.ст.993, 1166, 1187 1191 ЦК України, ст.ст.136,137, 138, 169, 202, 208, 209, 213, 215, 218, ЦПК України, ст.27 Закону України «про страхування», суд-

 В И Р І Ш И В:

 Позов 
 Товариства з додатковою відповідальністю «Альянс Україна» до 
 ОСОБА_1
  про  відшкодування шкоди в порядку регресу
  - задовольнити.

 Стягнути з 
 ОСОБА_1
  на користь
  Товариства з додатковою відповідальністю «Альянс Україна» суму витрат за договором страхування в розмірі  24 674(двадцять чотири тисячі шістсот сімдесят чотири) гривень 50 копійок та суму витрат понесених Товариством з додатковою відповідальністю «Альянс Україна» в розмірі 265 (двісті шістдесят п’ять) гривень 00 копійок, а всього 24939 (двадцять чотири тисячі дев’ятсот тридцять дев’ять) гривень 50 копійок.

 Стягнути з 
 ОСОБА_1
  на користь
  Товариства з додатковою відповідальністю «Альянс Україна» судовий збір в розмірі 249 (двісті сорок дев’ять) гривень 40 копійок, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 (тридцять) гривень 00 копійок, а всього 279(двісті сімдесят дев’ять) гривень 40 копійок.

 Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м.Києва через районний суд.

 Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду м.Києва протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через районний суд.

 Суддя: