14.01.2009 

Справа № 2-3363/08р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

14 січня  2009 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

Головуючого, судді         Коваленко І.В.

при секретарі         Карпенко І.П.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Києві  цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, -

В С Т А Н О В И В:

Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 29 лютого 2008 року. Від цього шлюбу мають  неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження.

ОСОБА_1  звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2  про стягнення аліментів  на неповнолітню дитину, посилаючись на те, що з вересня 2008 року вони з відповідачем разом не проживають. Неповнолітній син ОСОБА_3  проживає разом з нею та перебуває на її утриманні. Відповідач, працюючи торговим представником ПП «Торговий Дім «Поляков», добровільно не бажає надавати матеріальну допомогу на утримання дитини, аліменти нікому не платить. Позивачка на даний час на працює, оскільки знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У зв’язку з цим позивачка просила стягнути з відповідача  на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3  в розмірі ј частини зі всіх видів його заробітку (доходу)  щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини  відповідного віку, починаючи з моменту пред’явлення позову та до її повноліття, а також аліменти на своє утримання в розмірі ј частини зі всіх видів його заробітку (доходу)  щомісячно і до досягнення сином трьох років.  

У судовому засіданні позивачка повністю підтримала  позовні  вимоги та просила  їх задовольнити.

Відповідач   ОСОБА_2  у судовому засіданні пред’явлений  позов  визнав повністю та не заперечував  проти його задоволення.  

Враховуючи вищезазначене суд уважає, що рішення у справі можна постановити при проведенні попереднього судового засідання.  

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому  шлюбі з 29 лютого 2008 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб (а.с.2). Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, в свідоцтві про народження якої батьком записаний ОСОБА_2  (а.с.3).

Неповнолітня дитина проживає разом з матір’ю, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім’ї (а.с.4). Відповідач по справі працює торговим представником ПП «Торговий Дім «Поляков», але матеріальної допомоги на утримання сина не надає, а тому позивачка бажає отримувати аліменти в установленому законом порядку.         

Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину  до досягнення нею повноліття.

Згідно ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

За нормою ч. 2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Враховуючи  наведене, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з   ОСОБА_2  аліментів на  утримання неповнолітнього сина в розмірі ј  частини   зі всіх видів його заробітку (доходу)   щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини  відповідного віку та до досягнення нею повноліття, а також аліментів на утримання дружини ОСОБА_1  в розмірі ј частини зі всіх видів його заробітку (доходу)  щомісячно і до досягнення сином трьох років.  

Оскільки  позовні  вимоги підлягають задоволенню, а  позивачка  при пред’явленні  позову була звільнена від сплати судового збору і витрат на інформаційно-технічне  забезпечення  розгляду  справи, то ці  витрати, відповідно до ст. 88  ЦПК України підлягають стягненню з відповідача  на  користь  держави.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 84, 180, 182, 183, 191, 367 Сімейного Кодексу України,  ст.ст. 10, 60, 88, 213-215, 367  ЦПК України, суд  

В И Р І Ш И В:

Позов   ОСОБА_1  задовольнити.  

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження, уродженця       м. Бобровиця Чернігівської області, який працює торговим представником ПП «Торговий Дім «Поляков», та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1  на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1   року народження, аліменти в розмірі ј  частини   зі всіх видів його заробітку (доходу)   щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини  відповідного віку, починаючи з 04.12.2008 року і до досягнення ОСОБА_3  повноліття.  

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження, уродженця       м. Бобровиця Чернігівської області, який працює торговим представником ПП «Торговий Дім «Поляков», та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на користь   ОСОБА_1  кошти на її утримання в розмірі ј частини зі всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з  04.12.2008 року  і до досягнення дитиною трьох років.    

Стягнути з ОСОБА_2  на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.      

Відповідно до вимог статті 367 ЦПК України рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає  негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом двадцяти днів з дня подання заяви  про апеляційне оскарження рішення, яка подається на протязі десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя: