29.01.2009 

Справа № 2-725/2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І  М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

(заочне рішення)

29  січня 2009 року Дніпровський районний суд м. Києва

в складі:  головуючого - судді             Стрижеуса А.М.

при секретарі:                 Алтоковій С.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в  м.Києві цивільну справу за позовною заявою:

ОСОБА_1

до ОСОБА_2

третя особа: орган опіки та піклування Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації

про позбавлення батьківських прав, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач  звернулася до суду з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2  відносно сина ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження.

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що відповідач вихованням та утриманням сина не займається, не цікавиться його життям, здоров’ям, навчанням. Син проживає з нею, вона його утримує.

Позивач в судовому засіданні підтримала свої позовні вимоги та просила суд позбавити батьківських прав ОСОБА_2  відносно сина ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, розглянути справу заочно та постановити заочне рішення у звязку з неявкою до суду відповідача, повідомленого про день та час розгляду справи належним чином.

Відповідач в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином через засоби масової інформації відповідно до вимог ст. ст. 74, 75 ЦПК України

Відповідно до ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Третя особа – опікунська рада Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації в судове засідання не з’явилась, про день та час розгляду справи повідомлялася належним чином.

За таких обставин суд вважає можливим розглянути справу за відсутності третьої особи

Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1  слід задовольнити, виходячи з наступного.

Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, його батьками є ОСОБА_2  та ОСОБА_1  /а.с.16/, якій після укладення шлюбу 02 листопада 2000 року було присвоєно прізвище ОСОБА_1 .

З довідки форми №3 від 07 липня 2008 року ТОВ "Україна житло-сервіс", вбачається, що відповідач не зареєстрований за адресою місця проживання позивачки та дитини: АДРЕСА_1  /а.с.18/, відповідно до довідки ВВС МВС України м. Шепетівки, місце перебування ОСОБА_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , невідоме.

Відповідно до складеного висновку від 17 липня 2008 року, опікунська рада Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_2  відносно неповнолітнього ОСОБА_3 , у зв’язку з тим, що він ухиляється від своїх обов’язків по вихованню та утриманню сина.

Згідно ст. 164 п.2 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вона, він ухиляється від своїх обов’язків по вихованню та утриманню дитини.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відповідач не виконує своїх батьківських обов’язків, матеріальної допомоги на утримання сина не надає, вихованням не займається, з ним не зустрічається, його долею не цікавиться, а тому його слід позбавити батьківських прав.

Керуючись ст.ст.164,165 СК України, ст.ст. 10, 209, 212, 213, 214, 215, 224, 225, 226 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , третя особа: орган опіки та піклування Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації про позбавлення батьківських прав – задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження батьківських прав відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційної скарги. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення. Заява про апеляційне  оскарження  та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Апеляційного суду м. Києва.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк встановлений законодавством України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає  законної сили після розгляду справи Апеляційним судом м. Києва.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя: