30.01.2009 

Справа № 2-940/2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І  М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

(   заочне рішення )

28 січня 2009 року Дніпровський районний суд м. Києва

в складі:  головуючого - судді                       Стрижеус А.М.

при секретарі:                       Алтоковій С.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в  м. Києві цивільну справу за позовною заявою:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2

до ОСОБА_3

треті особи: Комунальне підприємство по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва, відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві

про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачі звернувся до суду з позовною заявою, в якій просять визнати втратившим право користування жилим приміщенням – АДРЕСА_1   ОСОБА_3

Свої позовні вимоги позивачі мотивують тим, що відповідач ОСОБА_3  зареєстрована в спірній квартирі з 2000 року тимчасово. Після народження другої дитини, відповідачка перестала цікавитися інтересами сім’ї, систематично залишала малолітніх дітей, на тривалий час добровільно залишала спірну квартиру.

Після розірвання шлюбу 26 липня 2007 року з ОСОБА_2 , відповідачка ще деякий час приходила відвідувати дітей а з листопада 2007 року в спірній квартирі перестала з’являтися.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 , який також за дорученням представляє інтереси позивача ОСОБА_1 , підтримав позовні вимоги і просив суд визнати ОСОБА_3  такою, що втратила право користування жилим приміщенням – АДРЕСА_1  та розглянути справу заочно, постановити заочне рішення у звязку з неявкою до суду відповідача, повідомленого про день та час розгляду справи належним чином через засоби масової інформації відповідно до вимог ст. ст. 74, 75 ЦПК України.

Відповідно до ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Треті особи в судове засідання не з’явилися, надали суду листи, де просили розглянути справу без їх участі.

Вислухавши пояснення позивача, представника позивача, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно довідки за Ф№3 на житловій площі – АДРЕСА_1 , що знаходиться на балансі ТОВ "Україна Житло-сервіс" зареєстрований  позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , неповнолітні діти ОСОБА_4  2000 року народження, ОСОБА_5  2003 року народження та відповідачка по справі ОСОБА_3  /а.с.6/.

27 липня 2007 року шлюб між позивачем ОСОБА_2  та відповідачкою ОСОБА_3  було розірвано /а.с.8/.

Згідно актів від 30 липня 2008 року /а.с.10/, ОСОБА_3  не проживає в АДРЕСА_1  з листопада 2007 року.

В судовому засіданні свідки ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , які тривалий час проживають в АДРЕСА_1  вказали, що ОСОБА_3  не мешкає на спірній житловій площі протягом двох останніх років..

Відповідно до ст. 72 ЖК України, особа визнається такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки.

Аналізуючи наведене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3  протягом тривалого часу не проживає спірній житловій площі, не вносить комунальні платежі за квартиру, особисте майно в квартирі відсутнє і позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст.ст. 10, 209, 212, 213, 214, 215, 224-228 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2

до ОСОБА_3 , треті особи: Комунальне підприємство по утриманню житлового господарства Дніпровського району м. Києва, відділ громадянства і реєстрації фізичних осіб Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням – задовольнити.

Визнати ОСОБА_3  1972 року народження такою, що втратила право користування жилим приміщенням – АДРЕСА_1 .

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційної скарги. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення. Заява про апеляційне  оскарження  та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк встановлений законодавством України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає  законної сили після розгляду справи Апеляційним судом м. Києва.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:   

Поиск