2560 дней назадФедор Васильевич Емельяненко

Отец оформил на меня завещание на квартиру. В квартире (приватизированной) с ним были прописаны дед с бабушкой. Когда умер дед часть его квартиры на себя бабушка не оформила, после того как умерла бабушка отец тоже на себя не переоформил их части. Родной брат отца в течении 6 месяцев после смерти бабушки не подал заяву на вступление в наследство. Нотариус при оформление завещания на меня (сына) сказала что дядя таким образом не подав заявления автоматически отказался от наследства. Так вот в будущем когда я пойду переоформлять наследство по завещанию, я только смогу переоформить часть отца или части деда с бабушкой я тоже смогу переоформить на себя( хоть в завещании написано что отец завещает належну ему по праву власности квартиру, а не часть квартиры)? И в действительности теперь дядя и его дети не могут претендовать на части квартиры деда и бабушки?

Це означає, що ви успадковуєте те майно, яке належало на праві власності батькові на час смерті. У вашому питанні не зовсім зрозуміло кому належала квартира, скоріше всього вашому батькові, бабусеві і дідусеві в рівних частках, в такому випадку згідно заповіту ви успадковуєте тільки батькову частку. А на частку бабусі і дідуся відкривається спадщина за законом, де спадкомцями першої черги є ви і дядько як спадкоємці першої черги (такими спадкоємцями є і інші діти ваших дідуся і бабуся). Оскільки дядько на протязі 6 місяців не звернувся в нотаріальну контору про прийняття спадщини, то він відповідно до ч. 1 ст. 1272 ЦК України вважається таким, що не прийняв спадщину. Однак дядькові відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України судом може бути визначено додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Федор Васильевич Емельяненко (автор вопроса)

Если дядька не будет подавать в суд, я смогу оформить сначала часть деда потом бабушки на себя (часть отца я оформлю по завещанию)? И если все-таки на момент оформления частей деда и бабушки на себя, моего дядьки уже не будет в живых смогут ли его дети претендовать на части квартиры деда и бабушки?

Федор Васильевич Емельяненко

Глянул сейчас квартира находится в СПIЛЬНIЙ СУМIСНIЙ (дед бабушка отец) власности. Это что-что меняет? Это вроде не в равных частях как вы писали или это одно и тоже?

У спільній сумісній власності частки співвласників є рівними. Після смерті дядька його діти за правом представлення успадковують те майно, яке належало б за законом їхньому батькові, якби він був живий на час відкриття спадщини (ст.1266 ЦК України)

Федор Васильевич Емельяненко (автор вопроса)

1.Так все таки если дядька не будет подавать в суд, я смогу оформить сначала часть деда потом бабушки на себя (часть отца я оформлю по завещанию)? 2.Тоесть если дядька не подаст на спадщину или его уже не будет в живых на тот момент когда я пойду переоформлять часть отца (и если можна части деда с бабушкой) на себя то его дети не претендуют на квартиру?

Федор Васильевич Емельяненко (автор вопроса)

3.Вообщем отцу сейчас нужно переоформлять все-таки часть деда и бабушки на себя, чтоб потом по завещанию которому он составил квартира перешла ко мне полностью, а не только его часть?

Діти дядька можуть претендувати на спадщину, інше питання - щодо строків прийняття цієї спадщини, якщо вони пропущені, їх можна поновити в судовому порядку. Для вас найкраще було б, щоб батько прийняв спадщину після смерті своїх батьків і оформив документи про право власності на спадкове майно, тоді вам не потрібно буде упсадковувати частку бабусі і дідуся і вирішувати спори із двоюрідними братами і сестрами, якщо вони раптово теж захочуть спадщину бабусі і дідуся.

Федор Васильевич Емельяненко

Мне только через суд нужно будет оформлять на себя части бабушки и деда, или нотариус сможет это оформить без суда?

Можна буде і в нотаріуса оформити, це вже буде залежати від всіх обставин справи.

Федор Васильевич Емельяненко

Почему же тогда нотариус сказала что если отец не будет продавать квартиру то ему можно не переоформлять на себя части деда и бабушки. Что проще сделать на меня завещание и мне потом не нужно по цепочки все переоформлять на себя, а только оформлю завещание и квартира будет моей?

Федор Васильевич Емельяненко

Если отец все-таки пойдет переоформлять части на себя, ему нужно будет переделывать завещание или оно остается в силе?

Це можливо у випадку відсутності претензій зі сторони брата вашого батька і його дітей в майбутньому, хоча їм буде і складно відсудити майно, але все таки ризики існують і судова практика в таких випадках буває різною.

Федор Васильевич Емельяненко

Так если претензий не будет мне нужно переоформлять части деда и бабушки на себя или достаточно будет оформить завещание отца и квартира будет вся моя и я смогу ее продать?

Після смерті батька згідно заповіту ви успадковуєте все батькове майно. На частку у квартирі батько має документи про право власності, решта частина квартири належить бабусі і дідусеві. Вони померли, отже спадкоємця першої черги є батько і брат, брат відповідно до ч.1 ст.1272 ЦК України вважається таким, що не прийняв спадщину, а батько - фактично прийняв, оскільки продовжував проживати в цій квартирі, однак документів про право власності на квартиру не оформив. Фактично батькові належить вся квартира, однак правовстановлюючих документів на всю квартира у батька немає, тому дальше справа залежить від нотаріуса - чи буде він оформляти спадщину на вас на всю квартиру чи відішле до суду визнавати право власності на квартиру по причині відсутності документа про право власності на всю квартиру у батька.

Федор Васильевич Емельяненко (автор вопроса)

Дядька сказал что на квартиру не претендует! Так если я не буду продавать квартиру мне можно только оформить завещание отца, а части деда и бабушки на себя не переоформлять и квартира также будет считаться фактически моей (как сейчас фактически отца). Также само я смогу написать завещание на своего сына? А когда захочу продать квартиру мне нужно будет переофрмить части деда с бабушкой на себя?

На мій погляд найкраще оформити правовстановлюючі документи на квартиру на даний час, поки батько живий нехай оформить спадщину своїх батьків, це не дуже дорого йому обійдеться, оскільки він як спадкоємець першої черги звільняється від податку, а дальше нехай заповідає цю квартиру вам чи дарує (при отриманні квартири в подарунок від батька вам не потрібно платити податок). Інакше питання права власності на квартиру буде невизначеним і не відомо як зміняться обставини в майбутньому.

Федор Васильевич Емельяненко (автор вопроса)

Скажите если отец оформит все таки квартиру на себя, то завещание которое он на меня написал не нужно переделывать, оно останется в силе, или его нужно переделывать так как в нем число составления завещания будет стоять раньше чем в том документе права собственности который на себя все таки переоформит отец

Ні, не потрібно переробляти, якщо там зазначено, що він заповідає вам все своє майно. Ви теж можете успадкувати частку бабусі і дідуся, порадьтеся з нотаріусом про вартість оформлення такої спадщини, може не буде для вас це надто дорого.

Федор Васильевич Емельяненко (автор вопроса)

Вы сказали что по дарственной мне не нужно будет платить налог, а разве по завещанию нужно? Я же, что по дарственной, что по завещанию буду спадкоємець першої черги.

За посвідчення договору дарування нотаріальні послуги часто бувають не із дешевих.

Федор Васильевич Емельяненко (автор вопроса)

Вы сказали-"Ви теж можете успадкувати частку бабусі і дідуся"-тоесть я правильно понял, сейчас при живом отце те две части я могу переофрмить на себя сразу? А 5% налог убрали уже на родственников второй группы? Не проще и дешевле если отец сейчас на себя оформит две части, а я уже потом по завещанию?

На рахунок вартості порадьтеся із нотаріусом. Я вам сказала які є варіанти, вам вирішувати що робити.

Федор Васильевич Емельяненко (автор вопроса)

Большое, спасибо, Вам за помощь!!!

При написании ответа используется разметка Markdown.