2559 дней назадАноним

Добрый день! Плачу алименты! У меня долг за 3 мес, январь февраль и март (но он еще не закончился), плачу по 642 грн! Долг составляет 1284 грн за два мес! Быв.жена звонит и угрожает что будет принимать меры, мне вот интересно какие? Если долг не привышает полугодичной суммы....

Стаття 196 СК України. Відповідальність за прострочення сплати аліментів

  1. При виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.

  2. Розмір неустойки може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.

  3. Неустойка не сплачується, якщо платник аліментів є неповнолітнім

Стаття 71 ЗУ "Про виконавче провадження". Порядок стягнення аліментів

  1. Порядок стягнення аліментів визначається законом.

  2. За наявності заборгованості із сплати аліментів понад три місяці стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість понад три місяці.

  3. Визначення суми заборгованості із сплати аліментів, присуджених як частка від заробітку (доходу), визначається виконавцем у порядку, встановленому Сімейним кодексом України.

  4. Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця. Виконавець зобов’язаний повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику у разі:

1) надходження виконавчого документа на виконання від стягувача; 2) подання заяви стягувачем або боржником;

3) надіслання постанови на підприємство, в установу, організацію, до фізичної особи - підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи;

4) надіслання виконавчого документа за належністю до іншого органу державної виконавчої служби;

5) закінчення виконавчого провадження.

  1. У разі виїзду боржника на постійне проживання до держави, з якою Україна не уклала договорів про надання правової допомоги, за рішенням суду до виїзду боржника за кордон стягнення аліментів здійснюється за весь період до досягнення дитиною повноліття.

  2. У разі стягнення аліментів як частки заробітку (доходу) боржника на підприємстві, в установі, організації, фізичної особи, фізичної особи - підприємця відрахування здійснюються з фактичного заробітку (доходу) на підставі постанови виконавця.

Якщо стягнути аліменти в зазначеному розмірі неможливо, підприємство, установа, організація, фізична особа - підприємець, фізична особа, які проводили відрахування, нараховують боржнику заборгованість із сплати аліментів.

  1. Після закінчення строку, передбаченого законом для стягнення аліментів, за відсутності заборгованості із сплати аліментів підприємство, установа, організація, фізична особа - підприємець, фізична особа, які проводили відрахування, повертають виконавцю постанову про стягнення аліментів з відміткою про перерахування в повному обсязі стягувачу присуджених йому сум аліментів. Якщо відраховані з боржника суми аліментів не були перераховані стягувачу, виконавець письмово повідомляє стягувачу про розмір заборгованості, що утворилася, та роз’яснює йому права на звернення з позовом до підприємства, установи, організації, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи, якщо така заборгованість утворилася з їхньої вини.

  2. Спори щодо розміру заборгованості із сплати аліментів вирішуються судом за заявою заінтересованої особи у порядку, встановленому законом.

  3. За наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Аноним (автор вопроса)

Какое имущество??? Квартиры, машины у меня нет, есть только 1/4 часть род.дома как и у всех по прописке... Разве сейчас уже долг считается каждые три месяца???? И как я могу оплатить за февраль если мне только самому дадут за него зп

Аноним (автор вопроса)

И еще, ей оплата поступала в конце января и в средине марта! По 1000 грн, это считается платежами?

Так, на даний час вже не пів року, а три місяці, закон "Про виконавче провадження" вже новий, старий втратив силу. Так в законі ж написано понад три місяці, тому на даний час вам немає чому хвилюватися.

По 1000 грн. рахується платежами, хоча не в повному обсязі.

Аноним (автор вопроса)

В смысле не в полном обьеме??

У вас який розмір щомісячного платежу аліментів?

Аноним (автор вопроса)

1/4 от зп, каждый мес зп разная но разница от 30 до 60 грн, плачу 650! Январь февраль платил 1000 грн закрывал старый долг! Вот мне и интересно это считается платежами в этом году или нет??? Потому что в исп.службе сказали что бы платил каждый мес, что бы быв.жена их не трогала а они меня, но не меньше минимума! Тоесть я так понимаю что эти платеже считаются, и этот долг который сейчас за два мес на него она ничего не сделает???

При написании ответа используется разметка Markdown.