2512 дней назадАноним

Добрый день! Мы в браке с мужем приобрели дачу. Документы оформлены на него. Без моего согласия на даче постоянно проживают посторонние люди, которых муж держит там, для того чтоб они там , что-то делали по хозяйству. Могу ли я вызвать милицию?

Аноним

И с каким заявлением Вы хотите обратиться в полицию? Какое совершено правонарушение?

В судебном порядке Вы можете выселить временных жильцов, так как они проживают без Вашего согласия.

Аноним (автор вопроса)

Муж уезжает на отдых. У меня отпуск и я хочу выехать на дачу на время отпуска. Если я приезжаю на дачу и обнаруживаю, что там посторонние лица, вызываю милицию, что милиция меня будет выгонять что ли?

Аноним

А с мужем что не получается решить этот вопрос?

~= А Д В О К А Т =~

Если они там находятся с ведома мужа (совладельца дачи), то никакого правонарушения в их действиях нет. Значит это чисто гражданско-правовые отношения и решать их нужно через гражданский иск в суд. А если начнёте их "выгонять" по-другому (полиция, если умная, вмешиваться не будет вообще), то в ваших действиях уже будут признаки уголовно наказуемого самоуправства.

З якого це часу володіння і користуванння майном приватної власності стало самоуправством? Співвласник без згоди другого співвласника не мав права поселяти осіб в будинок.

~= А Д В О К А Т =~

До співвласника прийшли гості, який не поселяв їх, а дозволив їм погостювати в належній йому дачі, а не будинку (можливо упорядкувати щось на ній паралельно). Оскільки на дачі ніхто не може постійно саме "проживати" апріорі, а на ній можна лише виконувати якісь роботи по упорядкуванню або тимчасово відпочивати згідно призначення такого об'єкту нерухомості (ДАЧІ). І тут приходить інший співласник та починає виганяти гостей іншого співвласника. Що це як не самоправство "чистої" води, оскільки погоджувати прийом гостей один співвласник не має (не зобов'язаний) з іншими співвласниками до тих пір поки судом не встановлено якийсь інший порядок користування цим майном - тобто це його непорушне право! Так що, наполягаю на ознаках саме "самоправства", якщо б таке трапилось і якщо б чоловік заявив, що його інтересам причинена шкода та оспорював би такі самоправні дії. Тому в суд, визначати порядок користування (графік прийому гостей) і тоді будь-ласка можна виконувати таке рішення суду. Не юристам же пропорувати громадянам ставати на шлях беззаконня та чинити безредєл?

Стаття 356. Самоправство
Самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника, -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців.

При написании ответа используется разметка Markdown.