9 дней назадАртем

Здравствуйте, подскажите, такая ситуация, написал заявление на увольнение, в связи с тем что нужно было срочно уехать. Начальство не захотело подписывать сказали отрабатывать 2 недели по закону - это верно, но не было возможности, нужно было срочно уехать по семейным обстоятельствам, а они войти в положение не захотели. 13.07 написал заявление, в итоге 14.07 уволили по ст.40 п.4КзПп Украины. Положены ли мне какие-либо расчетные или деньги за неотгуленный отпуск (2недели) за текущий год? Предыдущий отпуск был в августе 2016г.

Так, положені обов"язково. Я б на вашому місці оскаржувала такий наказ про звільнення (строк на оскарження 1 місяць з дня отримання копії наказу про звільнення або трудової книжки).

Артем (автор вопроса)

При чем жена когда пошла забирать трудовую спросила за деньги, бухгалтерша сказала: "Вы что смеетесь? по статье уволен, никаких денег не ждите"

Скажіть, щоб бухгалтер трохи законами цікавилася, там багато чого нового для себе дізнається, а виплатити компенсацію за невикористану відпустку вам зобв"язані в будь-якому випадку, незалежно від причини звільнення, якщо вам не заплатять ці кошти, звертайтеся з позовом в суд і просіть ще моральну шкоду відшкодувати.

Артем (автор вопроса)

подскажите пожалуйста какой статьей мне орудоваться?

Кодекс законів про працю:

Стаття 83. Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки

У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

У разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.

У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство, в установу, організацію грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, установи, організації, куди перейшов працівник.

За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

У разі смерті працівника грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А I групи, виплачується спадкоємцям.

Стаття 116. Строки розрахунку при звільненні

При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Стаття 47. Обов'язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

У разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов'язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших випадках звільнення копія наказу видається на вимогу працівника.

У разі мобілізації власника - фізичної особи свої обов’язки, визначені цією статтею, він повинен виконати протягом місяця після своєї демобілізації без застосування санкцій та штрафів.

При написании ответа используется разметка Markdown.