341 день назадІгор

Добрий день

Мені з ДФС прийшло податкове повідомлення-рішення про те, що я повинен сплатити податок за будинок в іншому місті. У мене там будинку немає і ніколи не було. Коли почав виясняти, виявилось, що в тому місті є мій повний однофамілець (однакове прізвище, ім'я та по батькові), який і є власником даного будинку.

В податковій сказали, що цей будинок обліковується за мною в системі "Податковий Блок" на основі запису в реєстрі з 2005 року, і сказали їхати в місто де знаходиться будинок і виясняти у міській раді.

Я сформував в Особитому кабінеті на сайті мінюсту довідку з електронного реєстру майнових прав, і там дійсно даний будинок рахується за моїм ідентифікаційним кодом. Також пізніше я сформував таку довідку по коду свого однофамільця, і виявилось, що цей самий будинок рахується і за його ідентифікаційним кодом також.

Мені пощастило зв'язатись зі своїм однофамільцем, і він мені надіслав копію витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, де зазначено, що даний будинок дійсно є його власністю (тобто є вказаний зокрема його ідентифікаційний код, та серія паспорта). А також він звернувся до міської ради у своєму місті, але там сказали, що вони не можуть робити зміни у реєстрі.

Також я звертався у відділ юстиції в області. Там сказали, що про таку проблему чують не вперше, і пов'язана вона з веденням реєстру БТІ з 2003 року, де дані вносились не по Ідентифікаційному коду, а просто по ПІБ власника. В 2013 році ця система змінилась і почали вводити дані вже з ідентифікаційним кодом, але помилки залишились. Але також сказали, що виправити це не можуть, і мені потрібно звертатись у податкову, щоб там це виправили у своєму реєстрі.

Підкажіть, будь-ласка, яка з цих установ по закону врешті мала б виправити помилку: податкова (ДФС), Відділ юстиції чи міська рада? Не хотілося б сплачувати податок за чуже майно.

Дякую за відповіді.

Найкраще це виправить судове рішення - потрібно звертатись в суд про встановлення юридичного факту.

Ага і платити судовий збір, який ніхто потім не поверне. Напишіть повідомлення в реєстраційну службу і податкову, що такий будинок не є вашою власністю, дадайте копію витягу з реєстру справжнього власника та просіть привести дані реєстру у відповідність із правовстановлюючими документами, а також нехай вам надішлють відповідь на вашу заяву з підтвердженням внесення змін.

Але ж ви це вже намагались зробити і безрезультатно. Тому з судовими витратами але кінцево надійно - таки в суд прийдеться.

Нехай податкова подає позов, справу вони не виграють, але для автора питання обійдеться без витрат.

В нашому житті (а не десь там де нас немає) не здивуюсь якщо податкова зможе ще й виграти (наприклад заочне рішення по якому буде встановлено "пропущений" термін оскарження тощо).

При написании ответа используется разметка Markdown.