1015 дней назадАноним

Чи може учень без дозволу вчителя робити відеозйомку уроку або його частини чи проводити аудіозапис на мобільний пристрій з метою поширення чи обговорення в мережі або в компанії батьків.

Не має права без дозволу знімати на відео на уроці - ч.1 ст. 307 ЦК України: фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Ч. 3.ст.307 ЦК України: знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом. За ЗУ "Про захист персональних даних" там ще більший захист особи про збирання інформації про неї без її дозволу.

~= А Д В О К А Т =~

"Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру." - це і є ключовий момент тут.

Так урок в школі і є "інший захід публічного характеру"!!! Навіть у судовому засіданні дозволено записувати аудіо на портативний пристрій без необхідності отримання згоди аж цілого СУДДІ, "посланця Б_га на Землі", а тут якийсь учитель та явно рядовий публічний захід, не захищений ніким авторським патентом !!! Чому вважати, що не має права - ніяк не зрозуміло.

А чому ви вважаєте урок публічним заходом?

~= А Д В О К А Т =~

А що там немає публіки? Адже коли збираються багато людей - це явно не індивідуальний і не приватний захід та не на приватній території, де могли б встановлювати окремі правила по принципу, що приватна територія недоторкана. Це якраз не ідентично, але схоже, як на зборах, конференціях тощо.

Учитель находится при исполнении своих служебных обязанностей, и ДА - урок это публічний захід, потому и снимать тоже можно.

~= А Д В О К А Т =~

Заборона могла б бути законною, якщо б цей навчальний заклад був приватний коледж і паралельно, якщо б був залучений такий супервчитель (і не бідний при цьому як церковна миша!), який би мав кошти та виконав (і регулярно оплачував би це не дешеве дійство за державний патент винаходу тощо !) патентування свого авторського права на розробку якогось оригінального суперспособу викладання уроків (наприклад під гіпнозом, з застосуванням віртуальної чи доповненої реальності із спец.програмним забезпеченням тощо). Ось тоді б - ТАК, міг би заборонити фіксування своєї авторської розробки, свого "секрета фірми". Або це міг би вчинити аналогічно не лише такий вчитель, а й навчальний заклад - приватний коледж, як юридична особа.

Это же что такого должен делать учитель на уроке что учителя так тревожит запись его деяний учениками? Записывать конечно можно и обсуждать тоже можно, информация ведь достоверная, так сказать с первых рук.

Аноним

Те,що показує й розповідає вчительна уроці- його інтллектуальна власність. А може це покажуть по телевізору й хтось буде цим користуватися без дозволу? А ще.... є хворі на голову батьки, якінаказують своїй ддитині знімати все, щоб потім було до чого прискіпатися. А повірте, ніхто з нас не може, навіть люблячі дітей до незтями,бути ідеальним. Та й можна зі встого зробити проблему,було б захотіти. Вам приємно було б, коли б вас знімали?

Аноним

У нас в школі страшенний грибок ( пліснява). Чи можна мені це знімати і публічно викладати в соцмережі, хочу привернути увагу до проблеми?!

Тeтяна Вікторівна

Є нeобхідність встановлeння відeокамeри в моєму кабінeті. Чи маю я на цe право?Які дозволи і папeри для цього нeобхідні?

Тeтяна Вікторівна

Є нeобхідність встановлeння відeокамeри в моєму кабінeті. Чи маю я на цe право?Які дозволи і папeри для цього нeобхідні?

Тeтяна Вікторівна

Є нeобхідність встановлeння відeокамeри в моєму кабінeті. Чи маю я на цe право?Які дозволи і папeри для цього нeобхідні?

Аноним

Никаких

Аноним

Чи маю я право знімати в класі (В школі) якщо на відео, фото не видно людей і особистих даних інших?

Аноним

До нас в школу приїхав оркестр (філармонія) чи маю я право знімати учасників філармонії(коли вони співають), чи маю я право знімати себе і друзів в залі там де проходить ця подія, якщо вони дозволяють мені їх знімати?

Аноним

До нас в школу приїхав оркестр (філармонія) чи маю я право знімати учасників філармонії(коли вони співають), чи маю я право знімати себе і друзів в залі там де проходить ця подія, якщо вони дозволяють мені їх знімати?

Аноним

Да, имеете право снимать себя и друзей на выступлении.

Аноним

А можна снiмати просто на перервi не в приватнiй школi людей

~= А Д В О К А Т =~

Про це вказано вище - потрудіться хоча б прочитати.

Анонім

Добрий день в мене запитання чи дозволяється встановлення і зйомка скритої камери в шкільному туалеті ?

Добрий вечір. Дуже непогано висвітлено Ваше питання за даним посиланням https://radiotrek.rv.ua/news/glotov_215231.html

~= А Д В О К А Т =~

Ось свіжий скандал на схожу тему. Хтось в інет виклав відео реальних гінекологічних процедур... Це покрутіше буде...

Аноним

Чи має право учень знімати на відео своїх однокласників на перерві або на уроці якщо ніхто з дітей не має нічого проти

~= А Д В О К А Т =~

Має право будь-хто, тому що в публічних місцях не заборонено.

Аноним

Чи має право дівчинка ,бігати за своїм однокласником і знімати його на відео та сміятися з однокласниками з нього.?

Мені здається, що відповідь очевидна, от тільки чи може дівчинка відповідати за це.. залежно від віку. І хочу висловити особисту думку - чомусь років 25-30 тому діти не страждали психологічно, спочатку один зробив шкоду, потім інший йому дав здачі, потім помирились через якийсь час і не було розмов про булінг чи таке інше....і чому б це.. може б діти самі вирішували подібні ситуації і було б добре?

~= А Д В О К А Т =~

Більше того, ще й косички не боляче тягали дівчат і це не вважалось непристойним. Це був природній розвиток міжстатевих відносин, а не щось інше. Тому повністю згідний з Юлією Вікторівною. Не потрібно лізти "слоном у магазин з фарфоровим посудом".

Аноним

Согласен с Адвокатом в части посланца Б.. на Планете Земля -судей- с зарплатами от 25 тысяч в районных судах -"Царьков" конченных , Знающих Явно меньше своих Помощниц и Секретарш,Секретарей до 180 -200 тысяч в Верховном Суде Украины . "Каста" Неприкасаемых ,Непотопляемых судей с будущими пенсиями по 50 -100 гривен -Нонсенс в Нищей местами Украины, Зайдите в метро г. Харькова =-ст. м. Холодная ГОра и иные --- нищие продают лук, капусту с запасов своих ЧТОБ ВЫЖИТЬ. Как тупые местами, часто некомпетентные высокомерные полудурки -Судьи могут столько получать??? Неудивительны потом Отрезания голов- как во Фрунзенсом Суде г.Харькова и прочие Наказания для таких" Судей".

А введение реформы о пидараса поРОШЕНко в части увеличения Прав и Полномочий судьи и Наложения Штрафов на Юристов,Адвокатов ПРоцессе Никак не способствует Справедливости Процесса.

Потому на фоне судей Миллионеров и прочего -меновско-СБУного//шепотом -НУ Наглые МУдаки _Крышеватели всего крупного исреднего бизнеса/ Понятен волнения в ДНР и ЛНР ,отдача Украинского Крыма- Ненависть к Чванливому Украинскому ЧИновнику,Ненависть к Несправедливости в Украине -РЕальнось всегда.

И нищие в мусорах Каждый день -на фоне МИллионеров- судей .. Куда катимся,АДвокат????

ПРавда российский чиновник с портретом Пукина часто не лучше.....

Роб

Звыняйте за Анонима- прячутся пусть другие.

Аноним

Чи має право я знімати на відео батьківькі збори, якщо інші батьки проти! Чи можу знімати тільки вчителя, без потрапляння на відео інших батьків?

Аноним

Имеете право снимать всех!!! Собрание родителей является публичным мероприятием.

Аноним

Чи має право вчитель знімати дітей, які не слухаються, на відео і потім показувати це батькам?

Аноним

Конечно имеет право. Перед этим один раз предупредить ВСЕХ детей. что в случае.....будет проведено видеосъемка , которая будет направлена их родителям.

Аноним

Скажіть будьласка, чи має право звільнeний вчитeль привозити тeлeбачeння в школу і проводити зeмку бeз дозволу кірівнитцтва?

Аноним

Вы неправильно ставите вопрос - это не вы будете проводить съемку, а телевидение, если их заинтересует ваш вопрос. Соответственно нужно\не нужно разрешение руководства будет решать телевидение.

~= А Д В О К А Т =~

Журналісти мають особливі права по закону на висвітлення життя в рамках свободи слова, демократії, вільного волевиявлення.

Аноним

Чи може учитель знімати на відео учнів без їх згоди?

Аноним

С какой целью?

~= А Д В О К А Т =~

З любою метою - може. Бо школа є громадське місце перебування людей. Якщо не подобається - наймайте персонального педагога додому - тоді не матиме права.

Аноним

Чи можуть діти в школі компрометувати дитину а потім знімати на телефон та висміювати??? (Дитина яку знімають емоційна, плаксива)???

Аноним

Странный вопрос! Имеют ли право посторонние люди снимать меня на остановке общественного транспорта? в магазине при выборе покупок? на входе в поликлинику? и т.д. Вопрос в другом - как в последствии они распорядятся этими снимками\видео. Привлечь к ответственности детей, производящих видео вы не сможете. Работайте с родителями этих детей и теперь уже вы делайте видео что и как говорят их родители.

Аноним

Чи може батько одного учня на уроці знімати агресивно настроєного іншого учня?

Батько дитини взагалі не повинен бути присутнім на уроці. Запис може бути використаний як доказ, все залежатиме від обставин справи.

Аноним

Чи може вчитель знімати на уроці учня з метою приниження його самооцінки, а потім морально пригнічувати дитину при всьому класі, говорити всим учням щоб з ним не розмовляли і не підходили до нього. P.s. це все почалося після того як дитині поламали ніс в школі, почалася сильна кровотеча, а вчителі нічим не допомогли, не зателефонували батькам, не викликали медичну сестру, а сказали дитині “сам винен, що бігав з однокласником, збирайся і йди додому” Батьки цієї дитини пішли до директора школи, про все розповіли, після чого почалося розслідування цієї справи. Вчителька тепер намагається морально задавити дитину, щоб він тепер сказав всим що збрехав .

0966311261

Снимают друг друга на смарфоны безбожно школьники -идите в школы и расскажите юниорам о нарушении прав. Правда карантин в Украине до 3 апреля...

~= А Д В О К А Т =~

Війна, навіть така "інтелектуальна" (гібридна) - вона теж "без прааил". Оцінювати свої шанси краще до її початку, бо потім буде "на виживання". Зверніться до грамотного адвоката персонально.

При написании ответа используется разметка Markdown.