364 дня назадІлля

доброго вечора!бабуся заповіла мені в 2012 році 2 земельні паї,заповід знаходиться в мене. чи може її син,дочка або чоловік оскаржити заповід,якщо в документі тільки моє прізвише?дякую

Можуть, але для цього потрібні дуже срейозні підстави на кшталт того, що бабуся не усвідомлювала своїх дій при складанні заповіту. до того ж треба враховувати, що її чоловік та діти можуть мати право на обов'язкову долю спадщини.

Данис Валерійович, автор питання пише, що зазначено тільки його прізвище, точно поки не зрозуміло що він має на увазі, але якщо сприймати буквально, в такому випадку легко можна визнати заповіт недійсним, оскільки не зазначено спадкоємця.

Аноним

Начнем с начала: бабушка жива? Автор вопроса был прописан с бабушкой на момент смерти? есть ли у бабушки дети-пенсионеры\инвалиды? Завещание было написано в 2012 г. Судя по смыслу вопроса вы наследство не принимали, заявление нотариусу о принятии не подавали, жили раздельно ,имеете само завещание и сидите в засаде, чего-то ждете. В таком случае наследство получат :чоловік (есть в вопросе) обязательную долю и лица, которые подали заявления в вступлении в наследство (дети).

Та й взагалі чи оформлений належно "заповіт", в якому тільки прізвище??? Адже любу письмову записку можна "думати", що то вже і є ніби-то заповіт, а насправді нічого немає! Потрібно вивчити документи - звертайтесь безпосередньо до обраного юриста/адвоката.

оспорить возможно любой документ если на то есть основание. Завещание можно было и отменить за это время, если бабушка жива. А всей Вашей всей ситуации не знаем, документов не видели - а по-этому гадать не будем.

При написании ответа используется разметка Markdown.