358 дней назадЮрій

В даний час виконавчий орган нашого ТОВ - Генеральний директор. Ми хочемо ввести посаду Президента ТОВ, який буде виконувати представницькі функції і не братиме участі в управлінні ТОВ. Чи можна для цього додати до статуту окремий пункт "Президент", в якому прописати його повноваження і обов'язки? Де Президент повинен отримувати заробітну плату? Як штатна одиниця ТОВ або за окремим договором?

окремого Статуту не можна і не потрібно. По суті (за змістом повноважень) Ви хочете ввести посаду, аналогічну посаді директора чи виконавчого директора. У Вашому випадку буде логічно введення одиниці в штат і затвердження посадової інструкції, також потрібно внести зміни в структуру ТОВ, якщо така визначалась свого часу окремими наказом. Але перш за все, потрібно глянути на порядок управління діючого Статуту, у разі суперечностей із Вашими наразі планами, внести відповідні зміни до існуючого Статуту. Можу розробити потрібні документи, якщо цікавить допомога (за помірну плату), пишіть на пошту чи телефонуйте.

Вы можете ввести любую должность и назвать ее как угодно. Как принять человек на должность - решать Вам, т.е на основное место работы, по совместительству или по договору ГП. Что же касается его полномочий, то тут немного сложнее, поскольку нужно изучить Ваш устав и должностные инструкции руководства предприятия и инструкцию для новой должности. А также нужно понимать структуру Вашего предприятия на сейчас и на потом. И кто кем будет руководить соответственно. Если же главным все таки будет гендиректор- то тогда не нужно вносить изменения в устав, а если Президент- тогда устав вероятнее всего нужно изменять. Вообщем нужно понимать все что Вы желаете и как Вы желаете, а уж потом приводить его и оформлять согласно нормативно-правовых актов.

Є різні шляхи вирішення, але потрібно краще вивчити ваш статут, наказ про прийняття тощо. Якщо цікавить юридичний супровід такої процедури - звертайтесь безпосередньо на e-mail: advocate-s@i.ua або на САЙТ.

Юрий (автор вопроса)

Большое спасибо за ваши ответы!

Очень рады были вам помочь. Обращайтесь ещё пожалуйста.

При написании ответа используется разметка Markdown.