343 дня назадАнна

сільска рада надала дозвіл на виготовлення проекту землеустрою землної ділянки під садівництво. Замовила проект. Проектна організація виготовила проект землеустрою. Держгеокадастр надав кадачтровий номер, тобто згідно закону погодив проект. Організація подала проект землеустрою на затвердження дл сільської ради. Депутати не затвердили, причини не пояснили (мабуть я комусь дорогу «перейшла»). Виконавецть вдруге подав проект землеустою. Знову не затвердили (вочевидь якісь особисти до мене претензії, бо багато проектів затвердили, а мій ні вдруге без пояснень). Не знаю що робити, подати до суду. Суд вочевидь забов’яже затвердити проект, але ж де гарантія, що це колись закінчиться. Чи варто подавати в адміністративний суд? Буду дуже вдячна за допомогу.

Так, тільки в суд, але потрібно ретельно підготувати звернення. Якщо цікавить юридичний супровід такої процедури - звертайтесь безпосередньо на e-mail: advocate-s@i.ua або на САЙТ.

Анна (автор вопроса)

Я думаю, що дійсно треба звернутись до суду, але дуже цікавить ще виконання рішення суду. Бо як кажуть місцеві депутати у них особлмва думка і вони будуть голосувати як вважають за потрібне. До чого я веду, щоб не було марно витрачено час і Ваш і мій та й кошти.

До суду то зрозуміло, але напишіть їм запит, нехай вкажет які саме недоліки вони знайшли в проекті що не дають згоду на затвердження.

Анна (автор вопроса)

Справа в тому як я з’ясувала всі помилки і недоліки усуваються на стадії погодження проекту зелеустрою.

Вы запрос напишите- пусть ответят и уже с этого будете смотреть что делать дальше.

Анна (автор вопроса)

Всім дякую, спробую такий варіант. Намагалася розібратися з ч.ч. 9, 10, 11 ст. 118 ЗК не вийшло, так у ч. 9 зазначається: Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. І нічого не сказано, що є якісь підстави, щоб не затверджувати проект. А далі в ч. 10, 11 йде мова про передачу земельної ділянки у власність та про оскарження до суду в разі відмови. Я так розумію можна зробити висновок, що затвердження та передача у власність це одне і теж. Виходить що відмову про передачу у власність можна оскаржити а не затвердження проекту...не зрозуміло.

Оскаржити можливо будь-яке рішення суб"єкта владних повноважень.

Аноним (автор вопроса)

Леся, дякую. Сьогодні розмовляла з головою земельної комісії і з головою сільради. Так ось депутат (він же голова зем. комісії) сказав, якщо навіть суд і винесе рішення зобо’язати затвердити (або, вже в третє, розглянути) вони (депутати) знову не затвердять (бо мають свою думку і згідно особистого преконання голосують), тобто механізму змусити затвердити проект немає. Або має, але це шлях в не один рік...

"Без труда не виловити і рибку із пруда"...

Так Ви правильно позовні сформулюйте, і можливо голосування депутатів уже буде не потрібне. Все ж залежить від того що та як попросити у суда.

Анна (автор вопроса)

Справа в тому, що на сесії було 11 депутатів + голова с/р. Проголосували так 6 «за» 6 «утрималося». Всього депутатів 13 (було 14 один помер рік тому). В регламенті с/р немає читкого визначення скількі голосів треба щоб рішення було прийняте. З голосу кажуть, що треба половина від всього складу депутатів (але в регламенті цього немає). Тобто треба голосів 13/2=6.5.(це з головою с/р). Питання 1. 6.5 це 6 чи 7. Питання 2. При такому розкладі рішення прийнято чи не прийнято?

Леся ви мене інтригуєте. Що ж можна такого попросити у суда, якщо законом передбачено затвердження проекту сільською радою. Якщо Ви знаєте як це зробити без депутатів, я готова з Вами співпрацювати. Бо навіть якщо я в третій раз подам клопотання до с/р, результат буде такий же. Мабуть вони хочуть гроші, але не кажуть скілки, а тількі таким чином натякають.

Ви права, суд не втрутиться в роботу сільради, може лише скасувати кожне попереднє рішення. Просто рішення суду (якщо грамотно буде поставлено позовні вимоги та в результаті буде вивірено виписано мотивувальну частину рішення суду) може поставити сільраду у правові рамки так, що його невиконання можна буде розцінити, як невиконання рішення суду, а це вже "кримінал".

При написании ответа используется разметка Markdown.