346 дней назадАноним

Якщо до відома працівника не доведено під розписку зміст його посадової інструкції, то як застосовувати до нього які-небудь стягнення, передбачені трудовим законодавством за невиконання або неналежне виконання трудових обов’язків? акт про відмову складено.

Крім посадової інструкції можуть бути загальні вимоги, передбачені КЗпП, іншим трудовим законодавством (які можна застосовувати без доведення під розписку), або наказами, розпорядженнями, які були доведені під розписку. Потрібно знати конкретику - на загальне питання - загальна відповідь, яка малокорисна.

Аноним

Якщо не підписану посадову інструкцію працівником ввести в дію наказом. То чи можна після цього застосовувати будь які стягнення за невиконання або неналежне виконання обовязків передбачених такою посадовою інструкцією?

Посадові інструкції затверджуються керівником та вводяться в дію наказом по підприємству. Працівника при прийнятті на посаду ознайомлюють з такою посадовою інструкцією. Не зрозуміло про які саме стягнення йде мова і які стягнення можуть бути в посадовій інструкції які б не були передбачені законодавством та колективним договором. Для надання більш точної відповіді потрібно розуміти ситуацію та бачити безпосередньо документи, Можливо ви підписали наказ про прийом на посаду в якому зазначено, що Ви з посадовою інструкцією ознайомились, документів ніхто не бачить то й відповідь точну надати неможливо.

потрібно більше інформації, за що саме та як Ви хочете покарати, а в наказі, якщо ним будете визначати підставі для дисциплінарного стягнення, теж потрібен підпис працівника про ознайомлення

Аноним

починаючи з прийнятті на роботу і протягом 3-х років працівник працював без посадової інструкції зараз розробили її та затвердили і надали працівнику на ознайомлення, він відмовляється ознайомитись з нею під підпис на що склали відповідний акт (причина відмови кваліфікаційні вимоги, він працює на 1 категорії, а у вимогах написано не менше 3 років стажу 2категорії- в нього нема відповідного стажу.хоча працював працівником без категорії а потім зразу на посаді 1 категорії). Якщо ми введемо зараз в дію наказом дану посадову, то чи можна буде притягнути працівника до відповідальності у разі невиконання якогось із пунктів такої посадової

Если Вы введете инструкции- это не значит что сотрудник с ними ознакомился. И если в инструкции будет прописано ряд того что уже не выполняется- то Вы обязаны будете уволить этого человека и Выплатить ему компенсацию, поскольку Вы как работодатель изменяете условия труда ( категорию и требования к должности). Кроме того Вы обязаны не допускать сотрудника до работы, поскольку он не знает что ему делать и за что он отвечает. Притянуть к ответственности можно будет если человек будет ознакомлен. Кроме того инструкции не должны противоречить законодательству и коллективному договору.

При написании ответа используется разметка Markdown.