23 дня назадЛюдмила

Подскажите наша маршрутка попала в ДТП. Машина ремонту не подлежит , можем мы требовать у виновного водителя ДТП компенсировать стоимости маршрутки ?

С ваших слов слишком мало информации, нужно намного больше, нужен диалог. Если интересует качественное, полезное юридическое сопровождение по указанному вопросу и поскольку может фигурировать конфиденциальная информация - обращайтесь непосредственно на e-mail: advocate-s@i.ua или САЙТ.

Звичайно, що можете, особа, яка завдала шкоду, зобов"язана її відшкодувати в повному обсязі, якщо це сталося з її вини. Плюс можна із страхової стягнути страхову виплату. Власник транспортного засобу теж відповідає за завдану шкоду (навіть якщо його автомобілем в момент ДТП керувала інша особа).

Аноним

Пояснiть,будь ласка, хто небудь, на пiдставi якоi статтi ЦКУ написано вище: "Власник транспортного засобу теж вiдповiдае за завдану шкоду(навiть якщо його автомобiлем в момент ДТП керувала iнша особа)"? Але ж на сьогоднiшнiй день Законом не заборонено передавати ТЗ разом з техпаспортом i страховкою для керування iншiй особi(навiть без довiреностi). Тобто недбалого ставлення власника до ТЗ тут не може бути. Тодi на якiй пiдставi?

Як власника джерела підвищеної небезпеки, яким є транспортний засіб. Стаття 1187 ЦК України. Відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки

  1. Джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням транспортних засобів, механізмів та обладнання, використанням, зберіганням хімічних, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних та інших речовин, утриманням диких звірів, службових собак та собак бійцівських порід тощо, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.

  2. Шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

  3. Особа, яка неправомірно заволоділа транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, завдала шкоди діяльністю щодо його використання, зберігання або утримання, зобов'язана відшкодувати її на загальних підставах.

  4. Якщо неправомірному заволодінню іншою особою транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом сприяла недбалість її власника (володільця), шкода, завдана діяльністю щодо його використання, зберігання або утримання, відшкодовується ними спільно, у частці, яка визначається за рішенням суду з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

  5. Особа, яка здійснює діяльність, що є джерелом підвищеної небезпеки, відповідає за завдану шкоду, якщо вона не доведе, що шкоди було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.

Аноним

Так це то я знаю. Але ж до чого тут власник? А як ТЗ по декiлька разiв перепродують по довiреностi, так що ж тепер власнику за всi ДТП виплачувати? Iванна,Ви невiрно розумiете змiст статтi. Тут маеться на увазi хто володiв(управляв) ТЗ в момент скоення ДТП. Власник несе вiдповiдальнiсть лише тодi,коли в судi буде доведено,що е зв'язок мiж скоеним водiем i недбалим ставленням власника до ТЗ. Але ж яке тут недбале ставлення власника ТЗ?

Анонім, я для загальної інформації (до речі вам теж не завадить почитати таку інформацію) написала про відповідальність особи, яка є власником джерела підвищеної небезпеки або на іншй правовій підставі володіє транспортним засобом. Автор питання не уточнив на якій підставі особа, з вини якої сталася ДТП, користувалася транспортним засобом. Можливо ця особа перебувала у трудових відносинах з особою, яка мала право на цей автомобіль відповідно до ст. 1187 ЦК України. Відповідно до частини першої статті 1172 ЦК України юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків. Якщо винуватець ДТП керував транспортним засобом, який належить юр. особі чи ФОП (праві корист,, володіння чи власності), шкоду відшкодовує ця юридична особа чи ФОП.

Аноним

Згоден. Але ж юридична особа чи ФОП мають право звернутися(i звернуться) до суду щоб стягнути виплаченi кошти з винуватця ДТП. Так що в будь якому випадку все виплачуватиме винуватець.

Для потерпілої сторони не важно хто кому потім буде повертати кошти, йому основне отримати своє відшкодування, з підприємства, яке має право на авто, легше стягнути гроші, ніж з простого працівника.

При написании ответа используется разметка Markdown.