20 дней назадАноним

Здравстуйте! Подскажите как правильно уволить работника, если в выводе МСЕК указано, что любая работа человеку запрещена, установлена 1 группа инвалидности. Можно уволить согласно п. 2 ст. 40? Заранее благодарна!

Відповідно до пункту 2 статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом, зокрема, у випадку виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи. Невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі — це документально підтверджена неможливість продовжувати виконання роботи працівником за умови, що така робота потребує певної кваліфікації чи стану здоров’я. читать далее по ссылке

Джерело: https://www.kadrovik01.com.ua/news/130-zvlnennya-u-zvyazku-z-viyavlennyam-nevdpovdnost-posad-za-stanom-zdorovya

Аноним (автор вопроса)

Спасибо большое!

Это спасибо Анне, я только продублировал для удобства открытия ссылки.

При написании ответа используется разметка Markdown.