17 дней назадАноним

Здравствуйте. Моя тетя вышла замуж в 2001 года. Её муж умер в 2007, а в этом (2017) умерла тетя. в наследство осталась квартира, которую тетя приобрела до замужества (1988 год). В 1997 квартира была приватизирована. У тетиного умершего мужа есть сын от первого брака. Может ли он претендовать на наследство?

Якщо разом проживали із сином чоловіка більше 5 років, він може бути визнаний рішенням суду спадкоємцем четвертої черги і таким чином успадкувати. А на тій одній підставі, що він син її чоловіка, він не має права на спадкування майна своєї мачухи. Ви як племінник (племінниця) є спадкоємцем третьої черги, тому у вас переважне право на спадкування майна тітки, якщо немає спадкоємців І і ІІ черг. Стаття 1264 ЦК України:

  1. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

Але факт проживання "однією сім'єю" більше 5-ти років не так просто довести в суді, навіть якщо це мало місце. Адже потрібно не просто "спільне проживання", а обов'язково "однією сім'єю".

Аноним (автор вопроса)

Спасибо

При написании ответа используется разметка Markdown.