16 дней назадАноним

у нас хорошие отношения но без семьи. Подскажите, если ребенок родился не в официальном браке (Отец-Иванов, Мать - Петрова) то при совместном обращении в ЗАГС для получения свидетельства о рождении можно ли будет записать ребенка Ивановым?

по совместному заявлению да, и ребенок будет иметь отца

Аноним (автор вопроса)

Т.е. я правильно понимаю - чтобы иметь фамилию отца, не обязательно чтобы он был в браке с матерью? Какая статья это регламентирует?

правила регистрации актов гражданского состояния

Правильно понимаете. ст.126 Семейного кодекса Украины: Визначення походження дитини від батька за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою

  1. Походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

  2. Якщо заява про визнання себе батьком дитини подана неповнолітнім, орган державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього про запис його батьком дитини. У разі якщо повідомити батьків, опікуна, піклувальника неповнолітнього неможливо, орган державної реєстрації актів цивільного стану повинен повідомити орган опіки та піклування про запис неповнолітнього батьком дитини.

  3. Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.

А если отец будет против - то нет.

При СОВМЕСТНОМ обращении в РАГС, Анатолий Николаевич, отец априори не может быть против

При написании ответа используется разметка Markdown.