856 дней назадОлена

Дитина 16 років після навчання працює в місті, а проживає в селі відстань 25км від міста до села ,працює до 23.00годин до їхати додому нема можливості,чи має дитина право працювати без дозволу батьків?

для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

~= А Д В О К А Т =~

Вік, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх

За загальним правилом прийняття та роботу осіб молодших 16 років не допускається. Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли 15 років. Для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, що досягли 14-річного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює. Тривалість робочого часу неповнолітніх Категорія неповнолітніх для працівників віком від 16 до 18 років для осіб віком від 15 до 16 років учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул Тривалість робочого часу 36 годин на тиждень 24 години на тиждень 24 години на тиждень Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу для осіб відповідного віку.

Заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам  відповідних  категорій  при  повній тривалості щоденної роботи.

Роботодавець не має права застосовувати працю неповнолітніх на: важких роботах та роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці; підземних роботах; роботах, що передбачають підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для неповнолітніх граничні норми; нічних, надурочних роботах і роботах у вихідні дні.

Підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми

Підлітків забороняється призначати на роботи, які пов'язані виключно з підійманням, утриманням або переміщенням важких речей. До роботи, що потребує підіймання та переміщення важких речей, допускаються підлітки, які не мають медичних протипоказань, що засвідчено відповідним лікарським свідоцтвом. До тривалої роботи по підійманню та переміщенню важких речей підлітки до 15 років не допускаються. Роботодавець повинен забезпечити обов'язкове проходження працюючими у нього підлітками попереднього та наступних періодичних медичних оглядів. Обов'язковим повинен бути рівномірний розподіл тижневого робочого часу за днями п'яти- або шестиденного робочого тижня. Робота підлітків з вантажами не повинна становити більше 1/3 робочого часу. Вага окремого вантажу та сумарна вага вантажу, який повинні підіймати та переміщувати підлітки, не повинна перевищувати граничних норм.

Гарантії при наданні відпусток неповнолітнім:

Особи віком до 18 років мають право на щорічну основну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час. Щорічна основна відпустка неповнолітнім може надаватись також у перший рік роботи за їх заявою до настання шестимісячного строку безперервної роботи на даному підприємстві, в організації, установі. Ненадання щорічної відпустки особам віком до 18 років протягом робочого року забороняється. Це означає, що заміна неповнолітнім всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

Звільнення неповнолітніх

Звільнення працівників молодше вісімнадцяти років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою служби у справах дітей.

Роботодавець зобов’язаний здійснювати працевлаштування неповнолітніх працівників в випадках їх звільнення:

¨ у разі виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи; ¨ у разі поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу; ¨ за умов зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності кадрів або штату працівників, банкрутства.

Якщо продовження роботи неповнолітнього працівника загрожує його здоров'ю або порушує його законні інтереси, батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім.

Аля

З якого віку можна жити окремо від батьків?

Оля

В 16

Єва

Чи маю я право в 16 років, не жити з батьками?

Kseni lawyer

Згідно із ч.2 ст.29 Цивільного кодексу України фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Отже, особа віком 16 років може жити окремо від батьків.

Аноним

Чи має право дитина ,яка досягла віку 16 років не відвідувати 11 клас

Руслан

Чи має дитина слухатись батьків бути наказаною за певні проступки у правилах сімї

Аноним

Доброго дня скажіть будь ласка якщо я навчаюсь у Військовому ліцеї, А мама хоче забрати документи , але я хочу там навчатьсь то вона може забрати документи без моєї згоди?

Аноним

Якщо ти навчаєшся добре, маєш бажання там навчатися - батьки не мають права перешкоджати дитині в реалізації її прав на навчання. Звернися за місцем навчання до служби у справах дітей в райвиконкомі. Там тебе проконсультують і допоможуть вирішити "гострі" кути взаємовідносин з мамою. Якщо в тебе є батько, - звернися до нього за допомогою. Вибір місця навчання, бажання отримувати професію - це вибір особистості, які потрібно поважати. Не знайдеш підтримки у рідних, - тобі зможуть допомогти викладачі та керівництво закладу.

Аноним

Добрый вечер! Мне 16 лет, мои родители хотят меня перевести в другую школу, но мне этого не хочется. Имею ли я право сама выбирать где учиться?

Для будь-якої самостійності потрібно мати матеріальні можливості забезпечувати себе, в іншому разі рекомендую поспілкуватись з батьками і досягти згоди

Аноним

Добрий день мені 16 років хлопцю 17 я живу у нього моя мама не проти його чи можу я жити у нього

Аноним

Нехай мами напишуть це письмово і віднесуть до комісії у справах дітей. (Ти іще одна з дуреп, які поряд репетують "де дитячі гроші").

~= А Д В О К А Т =~

Законодавчо заборон немає. Не слухайте "псевдовихователів", які є гендерні расисти і "домостроївці" грузинсько-сталінської закваски. Хай їдуть у 19 століття в часи молодості Коби.

Аноним

Добрий день! Скажіть будь-ласка з скількох років дозволяється перебувати в розважальних закладах після 22:00

~= А Д В О К А Т =~

...та згідно правил самих закладів, місцевих підзаконних актів та того - з ким перебувати.

Аноним

Мені 16, я в іншому місті, чи може мама примусити мене поїхати додому?

Аноним

Доброго вечора, дитина не хоче відвідувати ліцей, тобто на даний час навчатись, з ліцею вчителі вимагають щоб дитина відвідувала, погрожують штрафом та можливим позбавленням батьківських прав, дитині 16 років, як можна противодіяти погрозам вчителів?

~= А Д В О К А Т =~

Середня освіта в Україні обов'язкова. Адміністрація навчального закладу права. Потрібно займатись вихованням дітей (це не право, а обов'язок батьків!) або не заводити їх.

Доброго вечора. Потрібно змінити навчальний заклад для дитини. На вчителів можна написати скаргу до департаменту освіти, щоб здійснили перевірку виконання ними своїх професійних обов'язків, з приводу того, що дитина не бажає відвідувати їх уроки. А дитині пояснити, що головне у її віці це саме вчитися, бо від цього залежить її майбутнє, не у цьому ліцей, значить, в іншому навчальному закладі.

Аноним

Добрий вечір скажіть буть ласка чи має право директор школи ісключити першокласника і які мають бути на то причини

~= А Д В О К А Т =~

Спочатку потрібно знати, які причини назвав "ваш" директор школи...

Аноним

Доброго дня. Чи маю я право жити окремо від батьків якщо мені 17 років

~= А Д В О К А Т =~

Маєте з 14-ти років, але тільки у родичів та з дозволу батьків до 18 років.

Аноним

Добрий день чимаю право жити окремо від батьків

~= А Д В О К А Т =~

Все є вище ♤

Маша

мені 17 років, хочу жити окремо від батьків без їхньої згоди,чи можуть вони законом на мене впливати і утримувати у дома?

~= А Д В О К А Т =~

Можуть.

Валя Удрочова

Можуть.

Валентин

Добрий вечір, мені 16 років. Моя мама вже 6 років чинить на мене психологічний тиск, принжує, відмовляється мене забезпечувати, дає згоду працювати але відбирає всі гроші та навіть кишенькові. Чи має вона на це право, і як мені захищатися зі сторни закону, адже коли я гговорю про свої права вона каже що в її домі її права. Допоможіть.

Аноним

Чи мають батьки право не випускати мене з дому ,мені 17

~= А Д В О К А Т =~

До 18-ти - мають.

Щодо "відбирає всі гроші" - не віддавайте свої гроші, адже ви їх отримуєте персонально, можете отримквати на бануюківську картку тощо. Якщо не вмієте це зробити, значить ви ще дійсно великоросла інфантильна дитина - чекаємо поки "дозрієте"...

Аня

Доброго дня мені 18 років чи можу я іти жити своїм життям без дозволу батьків чи можуть вони мене повернути додому якщо я не хочу

Доброго дня, Аня. Так Ви маєте право на свободу пересування та можете жити своїм життям.

~= А Д В О К А Т =~

Ви маєте повністю всі права людини! Але ж, скоріш за все, ви ще не маєте життєвого досвіду (реально він приходить після 21-25) - тому можете практично потрапити в цілий ряд халеп, причому і критичних теж (в тюрму, в "погану долю", в шахрайства всіх мастей, втратити майно тощо). Тому краще за все мати довірену людину - більш досвідченого "наставника", з яким радитись перед тим, як приймати рішення.

При написании ответа используется разметка Markdown.