12 дней назадОлександр

В першу чергу дякую Вашому сайту за ту інформаційно-просвітницьку роботу, яку він проводить. Особисто я для себе дізнався багато корисної інформації. Хочу отримати консультацію по такій ситуації. Мій покійний дідусь, підписав договір з оренди земельного паю до 2027р. В 2016 році він помер і земля перейшла в спадок його двом дітям 50/50. В 2017 році також змінився орендар землі. З інших консультацій на вашому сайті, я зрозумів, що згідно з частиною 4 ст. 32 Закону України «Про оренду землі» це не є причиною для розірвання договору. Мене цікавить наступний момент, якщо моя мама(орендодавець), не підпише договір з новим орендарем, як може розвиватися ситуація? З однієї сторони, я розумію, що дію ст 32 ч4 ніхто не відміняв, а з іншої, договір не підписаний, значить не має ніякої юридичної сили (в моєму розумінні). Чи може дана ситуація бути шансом для того щоб різірвати договір і забрати землю? Що може зробити орендар в даному випадку щоб цю землю не повернути? Дякую на перед за відповідь.

Договір має юридичну силу, оскільки він підписаний попереднім власником, а зміни до договору у зв"язку із зміною орендодавця можуть бути внесені за згодою сторін, якщо такої згоди немає, договір не втрачає свою силу. Крім того новий власник земельної ділянки має в місячний термін повідомити орендаря про набуття ним права власності на земельну ділянку і решта реквізити, які зазначені в ч.3 ст. 148-1 ЗК України, якщо він цього не зробить, він ризикує тим, що плата за оренду землі може йому не поступити, оскільки він не повідомив орендаря у встановленому законом порядку про зміну реквізитів оплати за земельну ділянку і в цьому випадку ризики по оплаті несе орендодавець.

Крім того, не рідко причини для розірвання договору знаходяться в його тексті, який потрібно проаналізувати грамотному юристу; опираючись на це можна розірвати договір через суд (чи навіть без суду). Все це виходить за рамки коротких повідомлень на форумі. Якщо цікавить якісний та корисний юридичний супровід по вказаному питанню та оскільки може фігурувати конфіденційна інформація - звертайтесь безпосередньо на e-mail: advocate-s@i.ua або на САЙТ.

При написании ответа используется разметка Markdown.