345 дней назадАндрей

В 2004 році,під час розгляду в кримінальній справі(особливо тяжкий злочин)касаційна інстанція Верховний Суд України,був присутній захисник. На сьогодні стало відомо,звідповіді КДКА на запит,що цей захисник отримав свідотство лише у 2005 році. Чи може це слугувати підсьавою для перегляду ухвали суду за нововиявленими обставинами? І які основанія на той час були передбачені в законів,щоб особа могла надавати захит обвинуваченому в суді? Дякую.

в той час захисником міг бути і не адвокат......зміни прийняли тільки в 2012 році

Але потрібно все ж уточнити яким саме статус даного "захисника" був прийнятий судом. Адже те що міг бути не адвокат, не означає, що міг бути будь-хто взагалі, тоді все ж теж був перелік хто може бути, а хто ні. Ці дані можна взнати лише вивчивши матеріали кримінальної справи.

Андрій

Добрий день! Дуже дякую Вам за роз'яснення. Справді допомога дуже потрібна. Я довічно засуджений. Мене осудили в 2003 році,був один захісник на безоплатній основі. Касацію подав тівльки я. Коли приїхав на суд у Київ,захисника понятно не було,і моя мати попросила відкласти суд,щоб запросити захісника . Хтось порадив. Далі було друге судове засідання,і справу перенесли в зв'язку з тим що хто я не встановлено,-це захісник щось почав таке говорити. А на третьму засіданні,судді прямо на нього наїхали,мовляв що за бумагу він дав до справи про себе,без підпису і печаткі міністра ,...це таке вони казали. Ну і говорити йому даже не дали,а вирок мій залишили в силі. Я впринципі то вважав що він адвокат,і ця людина така...трохи специфічна. Скільки я не намагався добитись перегляду справи,сам пишу,нічого не виходить,хотя обставини є. Останне в 2016 році Верховний відмовив з окремою думкою. Стосовно захисника я ніразу питання не порушував,тільки хочу. Згадав цю ситуацію що тоді сталась,і зробив зщапити. Нещодавно получив відповідь,що той захисник отримав свідотство тільки в 2005 році,а в 2011році за хуліганку в суді,його позбавили відотства. Тоді до справи його допустили на підставі напичатаної ним заяви,яку підписала моя мати.....тіпа він хоче мене захмщати. Ухвали суду про його допуск в справі не має! Це точно! Бо він ще просив,щоб мати для себе,бо як я понімаю в області його до справ не допускали. По суті ця людина вона трохи ексентрична,в області має репутацію афериста. І в моїй справі тоді почав щось вигадувати,різні неймовірні речі...короче брехати Ну і получається такий захист тоді був,по суті без захисту. Я хочу позати заяву в Верховний Суд за нововиявленими обставинами,у зв'язку з таким що він не був адвокатом і не мав права мене захищати. Що порадите в такому випадку? Дякую.

Якщо цікавить якісний та корисний юридичний супровід по вказаному питанню та оскільки може фігурувати конфіденційна інформація - звертайтесь безпосередньо на e-mail: advocate-s@i.ua або на САЙТ.

Якщо він дійсно на той час не був адвокатом, а постанови суду про залучення його як вашого захисника немає, тоді вважаю, що дійсно є підстави для перегляду вироку за нововиявленими обставинами.

Андрій

Дякую! Саме так.Постанови суду не має,і він не був адвлкатом. Хочу подати у новостворений Верховний Суд. Переглянути ухвалу касаційної інстанції і через скасування,отримати нову касаційну перевірку вирока.

При написании ответа используется разметка Markdown.