4 дня назадАноним

я працюю з березня місяця, у відпустку не ходив. під кінець року відділ кадрів почав казати, що я повинен її забрати до березня наступного року. скажіть чи обов`язкоо я повинен забрати цю відпустку до березня місяця чи можна забрати пізніше?

Людмила

Добрий вечыр! Відповідно до Кодексу законів про працю України - щорічна основна відпустка повної тривалості у перший рік роботи надається працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації. Невикористана частина щорічної відпустки має бути надана працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Тобто Ваш відділ кадрів в цьому питанні правий. Також відповідно до статті 80 КЗпПУ є норми, щодо перенесення щорічної відпустки, а саме : Щорічна відпустка на вимогу працівника повинна бути перенесена на інший період у разі: 1) порушення власником або уповноваженим ним органом терміну письмового повідомлення працівника про час надання відпустки 2) несвоєчасної виплати власником або уповноваженим ним органом заробітної плати працівнику за час щорічної відпустки Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена у разі: 1) тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку; 2) виконання працівником державних або громадських обов'язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи із збереженням заробітної плати; 3) настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. 4) збігу щорічної відпустки з відпусткою у зв'язку з навчанням.

Аноним (автор вопроса)

чи можна написати заяву, щоб її перенесли?

Людмила

якщо Ви підпадаєте під пункти вказані у статті 80 КЗпПУ то так, якщо ні, то юридичних підстав у Вас для написання заяви немає.

При написании ответа используется разметка Markdown.