305 дней назадАноним

Добрий вечір. В мене така ситуація. Я власниця дому, але земля на якій побудований будинок (17 соток) неприватизована. В мене є бажання подарувати за договором дарування цей будинок своїй дочці, але вона в подальшому хоче його продати. Чи треба зараз мені оформлювати приватизацію земельної ділянки і чому?

Без приватизованої землі ризики більші отримати проблеми і продати буде важче та дешевше.

Юрист Денис

Здравствуйте . Без приватизации земли вы не сможете подарить землю своей дочери . Т.к нотариус откажется в реестрации данной сделки . Но вы можете сразу приватизировать землю на вашу дочь .

Віктор

Денисе, будь ласка ! Яким чином на другу особу

Та ніяким чином, якщо на тій землі вже давно "стоїть" будинок іншого власника (тобто ваш). А земля під будовою (і плюс 1 метр по периметру будівлі), як відомо, автоматично належить власнику будівлі, лиш потрібно все оформити правильно на всю ділянку для обслуговування будівлі, а не лише 1 м від периметру будівлі. Тобто, тільки один вихід - спочатку приватизувати вам землю на себе і тоді відчужувати (дарувати, продавати тощо). "Друге" переоформлення землі буде не дорого (при даруванні дочці будинку і землі разом).

Юрист Денис

Здравствуйте . Приватизируйте землю на себя , а потом уже дарить дочери.

  Этапы приватизации :
  1. Разрешение от местных органов власти . На приватизацию и разработку проекта земле отвода. 2 . Заключение договора на изготовление проекта земле отвода . 3 . Утверждение проекта земле отвода в органах местной власти . 4 . Присвоение кадастрового номера участку . 5 . Регистрация прав собственности на зем.участок

Но чтобы пройти все эти "простые" этапы - нужно очень и очень затратить средств и нервов. Лучше привлечь к этому юриста и специализированную лицензированую фирму.

щоб відчужити (продати чи подарувати будинок) вам потрібно присвоїти кадастровий номер землі , а вже новий власник буде знмлю приватизовувати на себе..... Також є варіанти відчуження і без кадастрвого номеру АЛЕ це все залежить від нотаріуса чи піде він на це....

Юрист Денис

Ну это да . Для прохождения всех этапов действительно нужно много времени и нервов . И то не факт , что удастся пройти всё это . .

При написании ответа используется разметка Markdown.