89 дней назадАноним

Чи має право першої черги спадкування син, батько якого був позбавлений батьківських прав?

Юрист Денис

Добрый день . Нет не имеет .

Аноним

Денис, Вы точно юрист? Какой статьей ГКУ руководствовались давая НЕПРАВИЛЬНЫЙ ответ? Дайте ссылку.

Аноним

Да. Имеет.

Аноним

Повторно для Дениса: РАНО тебе еще давать консультации!!!

Це аноніму не потрібно давати поради, ч. 5 ст. 166 СК - не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї не­працездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування)

ооо, не вчиталась, батько спадкувати не може, а тут мова про спадкування сина, а СИН може спадкувати

Юрист Денис

Да именно сын может наследовать . Я тоже сначала не вчитался . Сын может наследовать после родителей . Если они лишены род.прав . А вот родители после детей не могут , если они лишены род. прав .

так, має право на спадкування (є спадкоємцем 1 черги по закону.

Це й логічно навіть. Адже син має право на аліменти від батька до свого повноліття навіть у випадку при позбавлення батьківських прав батька, а батько не має права вимагати аліменти від сина "на старості", якщо свого часу був позбавлений батьківських прав. Переважно навіть без перечитування конкретного тексту того чи іншого закону - зрозумілій "хід думок" законодавця. Адже основний принцип той, що має бути справедливо (хоча б "на папері").

При написании ответа используется разметка Markdown.