381 день назадАноним

Добрый вечер. Меня зовут Николай, мне 25 лет, 1,5 года назад я развёлся. У нас остался сын, ему 4 года. Моя бывшая жена алименты не подавала на меня, она сейчас учится в другом городе на дневном обучении в ВУЗе. Сын живет со мной и бабушкой. Я из Украины. Скажите пожалуйста, если я уеду в Россию или Канаду на пмж, а в дальнейшем получении гражданства, и жена подаст на алименты, как я буду платить алименты в другом государстве? Спасибо за ответ.

Це не ваша буде проблема як рішення українського суду має виконувати інша держава, ЦПК України передбачає процедуру виконання рішення суду України в іноземній державі, тому якщо ваша дружина буде зацікавлена стягувати з вас аліменти, законодавство їй в цьому допоможе. Інше питання - чи рішення суду взагалі буде на користь вашої дружини, оскільки, як ви пишете в питанні, дитина з дружиною не проживає, тому і підстав для стягнення аліментів в цьому випадку немає.

Якщо Ви поїдете на ПМЖ і дитина буде проживати з бабусею, то може взагалі постати питання про виконання як Вами, так і Вашою дружиною своїх обовязків батьківських. І навіть якщо Ви поїдете за кордон на ПМЖ, Вам потрібно постійно зберігати підтвердження того, що ви приймаете участь у вихованні дитини, навіть якщо вона буде проживати з матірью. А в іншому випадку, ваша дружина з часом зможе взагалі позбавити Вас батьківських прав. Я б радила, перед здійсненням такого відповідального кроку, підписати з дружиною договір про виховання дитини, в якому прописати усі можливі моменти.

При написании ответа используется разметка Markdown.