2269 дней назадАнатолій

таке питання, якщо заповіт на брата, я можу його оспарити в суді ?

Юрист Денис

Добрый день . При наличии оснований вы можете оспорить . Но если вы инвалид , пенсионер то вы имеете обязательную часть в наследстве .

Аноним

Только в случае если вы пенсионер, инвалид или несовершеннолетний.

Леся Целикова 0505542573

Можете конечно, если завещание вступило в силу и есть веские основания, например человек был не вминяемый ( есть документы) с момента подписания завещания и до смерти.

Анатолий (автор вопроса)

Здравствуйте Юрист Денис! При наличии каких оснований я могу оспорить завещание! если я не инвалид,и не пенсионер.Или забыть про часть наследства. Спасибо!

Юрист Денис

Добрый день . Тогда только если докажете , что умерший / шая во время подписания завещания не осознал свои действия . Или заставили её под силой подписать завещание .

Юрист Денис

Стаття 1224. Усунення від права на спадкування 1. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя. Положення абзацу першого цієї частини не застосовується до особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом. 2. Не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині. 3. Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини. Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом. 4. Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду. Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу. 5. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. 6. Положення цієї статті поширюються на всіх спадкоємців, у тому числі й на тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний відказ

Анатолій (автор вопроса)

Ясно! спасибо!

При написании ответа используется разметка Markdown.