282 дня назадАноним

Доброго дня. Ситуація: Після весілля батьки нареченої подарували молодятам будинок у селі (оформили на свою дочку). Подружжя разом прожили близько 30 років. Незабаром дружина помирає. Чоловік іде до нотаріуса, щоб подати заявку на переоформлення майна дружини на нього. І тут виявляється, що його дружина за рік-півтора до смерті подарувала цей дім, у якому вони прожили все своє подружнє життя, своїй двоюрідній сестрі (так як дітей у них не було). При цьому дружина була прописана в цьому будинку, а чоловік - ні. Питання: 1) чи мала дружина право без відома чоловіка дарувати дім своїм родичам? 2) Чи є цей дім спільнонажитим майном? 3) Чи претендує чоловік на якусь частину дому? 4) Чи може чоловік подати в суд і оскаржити рішення жінки? 5) Чи має він право до кінця життя проживати в цьому будинку?

Аноним

Если дом был оформлен через договор дарения дочери - это ее личное имущество, которым она может распоряжаться по своему усмотрению. Дом в любом случае не был совместно нажитым имуществом.

Аноним (автор вопроса)

Дякую. Чи має чоловік право до кінця життя проживати в цьому будинку?

на все ответ- это личная собственность женщины, как она хотела так и распорядилась. муж там не на что претендовать не может, даже на право проживания

Аноним

Автор вопроса: мужчина там даже не прописан! Его выселяют?

Але є варіант подавати в суд позов і доводити в суді щодо здійснення різних "покращень" будинку, прибудинкової території за рахунок спільних коштів подружжя. Тоді це може дати право на проживання, принаймі до часу сплати компенсації новими власниками за понесені затрати - але потрібно розбиратись ретельніше з документами, навскидку важко коментувати щось конкретне. Якщо цікавить якісний та корисний юридичний супровід по вказаному питанню та оскільки може фігурувати конфіденційна інформація - звертайтесь безпосередньо на e-mail: advocate-s@i.ua або на С А Й Т.

практично не реально

Аноним

а.н. по барабану реально или не реально - главное втянуть клиента в диалог, а затем раскрутить на бабки.

При написании ответа используется разметка Markdown.