104 дня назадАноним

Здравствуйте, жена подала на развод мотивируя это тем что ждет ребенка от другого человека и хочет выйти за него замуж. Вопросы такого плана: 1. Может ли она со мной развестись если я в суде буду говорить что этот ребенок от меня. Если да то в какие сроки? 2. Если я признаю этого ребенка своим и в свидетельстве о рождении буду записан отцом, могут ли меня лишить отцовства если я не настоящий отец и будет установлен экспертизой ДНК его настоящий биологический отец? Если да то в какие сроки это возможно?

В період вагітності дружини і до досягнення дитиною 1 року позов про розірвання шлюбу не може бути пред"явлено, якщо в позовній заяві дружина зазначає, що вона є вагітною і долучено про це медичні документи, суд відмовить у відкритті провадження у справі. В період перебування у шлюбі Вам не потрібно визнавати себе батьком дитини, в актовому записі про народження дитини батьком запишуть Вас відповідно до ст. 122 СК України. Якщо Ви проти визнання свого батьківства, потрібно у відділ ДРАЦСу подати заяви від Вашої дружини, біологічного батька дитини про визнання ними батьківства, а від Вас заяву про те, що Ви не визнаєте себе батьком . Якщо все таки Вас буде зазначено в актовому записі про те, що Ви є батьком цієї дитини, Ваша дружина чи фактичний батько дитини можуть в судовому порядку встановити батьківство дитини, терміни не можна передбачити, тому що не відомо чи друга сторона буде визнавати позов, чи є необхідність у призначенні молекулярно-генетичної експертизи і є ряд інших факторів, які можуть вплинути на строк ухвалення рішення судом.

Стаття 129. Спір про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе батьком дитини

  1. Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред'явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.

  2. До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.

Стаття 138. Право матері дитини на оспорювання батьківства свого чоловіка

  1. Жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.

  2. Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство.

  3. До вимоги матері про внесення змін до актового запису про народження дитини встановлюється позовна давність в один рік, яка починається від дня реєстрації народження дитини.

Аноним (автор вопроса)

Преогромное спасибо

При написании ответа используется разметка Markdown.