99 дней назадМаксим

Доброго дня,

Ситуація: Харківська обл. В сімї є модед (49 куб.см). Ми використовуємо його для руху лише в межах села. Доріг державного значення через село не проходить. У нас у всіх відкрита категорія A1, яка дозволяє керувати мопедом.

Вчора батька зупиниои без причини та виписали штраф за водіння без прав ч2. ст 126 КУпАП. На момент зупинки в межах села у нього не булу при собі посвідчення водія. Він підписав постанову. Додатково з нього вимагала технічний талон на мопед та шолом, погрожували забрати мопед на штрафмайданчик.

Питання чи є це правомірно. Та що необхідно з моєї сторони? Я розумію, що зареєструвати транспортний засіб та придбати шлем дуже схоже на вихід, але чи це дійсно потрібно, при умові що мопед використовується лише в межах мого населенного пункту.

Додаткові запитання (я не зміг найти відповіді): 1. Чи можу я оскаржити, цей протокол, враховуючи те що посвідчення водія у батька все ж таки є? Та чи варта це робити? 2. Чи потрібно мені реєструвати мопед? ст.34 Закону України про дорожній рух говорить що не потрібно, але можливо я її не так трактую. 3. Чи є якась інформація про правила коритстування мотошлемами. В статті Ст. 121 КУпАП написано что при порушенні правил користування шлемом є штраф. Але не зрозуміло що це за правила, та чи дійсно необхідно одягати шлем в межах населенного пункту.

Аноним

Да, водителю мопеда необходимо иметь при себе водительское удостоверение категории А1, регистрационный документ на транспортное средство (техпаспорт), страховой полис. На мопеде должен быть номерной знак, государственного образца. Эксплуатировать мопед необходимо в застегнутом мотошлеме. Сотрудники полиции сделали все по закону, и в суде вы это не оспорите.Вождение без прав(хоть и забыли вы их дома) есть прямым нарушением ПДД и влечет штраф.

Аноним

Да, водителю мопеда необходимо иметь при себе водительское удостоверение категории А1, регистрационный документ на транспортное средство (техпаспорт), страховой полис. На мопеде должен быть номерной знак, государственного образца. Эксплуатировать мопед необходимо в застегнутом мотошлеме. Сотрудники полиции сделали все по закону, и в суде вы это не оспорите.Вождение без прав(хоть и забыли вы их дома) есть прямым нарушением ПДД и влечет штраф.

Максим (автор вопроса)

Дякую за відповідь. Але останнім часом мало довіряю словам. Краще все підтверджувети конкретними документами. На рахунок посвідчення я знаю. Ось інформація: https://vodiy.ua/pdr/2/#213 На рахунок шолома також знайшов: https://vodiy.ua/pdr/2/#213 під час руху на мотоциклі і мопеді бути в застебнутому мотошоломі і не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів;

Але от на рахунок реєстрації потрібно більше деталей. Є Закон України про дорожнії рух. Закон це нормативно правовий акт вищої юридичної сили. І ніякі підзаконні акти не можуть мати більшої сили.

ст.34 Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Зважаючи на вашу відповідь, у мене не повна інформація. Чи можете ви надати більше інформаціЇ, де саме вказано що я зобовязанний зареєструвати свій мопед?

Аноним

мопед (не забываем что к мопедам относятся двухколёсные ТС с объёмом цилиндра до 50 см3) необходимо регистрировать только в том случае, если Вы будете передвигаться на нём по автомобильным дорогам государственного значения. В вашем случае не нужно регистрация. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/712-2015-%D0%BF/paran6#n6 вот ссылка на перечень дорого , движение на которых нужна регистрация.

При написании ответа используется разметка Markdown.