113 дней назадАноним

Я брала трудову книжку на руки для оформлення соціальної допомоги зараз вона у мени а з роботи прийшли якісь кошти, чи могли мене розрахувать?

Від вказаного факту - не повинні. Для звільнення повинні були б спочатку запис про це вчинити. То напевно несподівана премія або "відпускні".

Якщо Вас не було на роботі, могли і звільнити у зв"язку із прогулом.

вообще то трудовая книжка никогда не должна выдаваться сотруднику на руки , кроме как в случае увольнения з работы. дляоформления всех социальных выплат выдается заверенная работодателем копия трудовой книжки, но не оригинал.

Аноним

Нет, неверно. Под расписку может выдаваться по требованию работника.

Анониму ,почитайте нормативную базу для начала , а потом говорите .никогда не выдается , запрещено инструкцией о ведении трудовых книжек.

Что удивляться, анонимов здесь расплодилось обычных "зевак" - немерено. Бацают почти под "юристов", только замусоривая форум своими дурацкими комментариями и ещё хуже "советами". Иногда и между юристами случаются дискуссии и даже споры, но если и полуграмотные анонимы ещё добавляются к этому, то выходит "полный... аллес". Поэтому зарегистрированным юристам пора уже объединиться и объявлять организованное сопротивление тупым анонимам, а не только один с этим борюсь постоянно! Так как эта работа вразнобой малоэффективна и анонимы от этого только раззадориваются, а те, кто думает по типу "моя хата скраю" - НЕ ПРАВЫ отмалчиваясь или очень нежно-нежно "журя" этих циников. Ведь лезть с советами в вопросах где "ни бельмеса" не "шаришь" - это ж какую "рожу кирпичём" нужно иметь??!!

"Прожектор шарит осторожно по пригорку и ночь поэтому мне кажется темней..."

Аноним

Хорошо. Допустим. Человек,работая по основному месту работы, оформился по совместительству в другое место, и через некоторое время уволился с совместительства, продолжая работать по основному месту. И вот он хочет внести этот стаж в ОРИГИНАЛ трудовой книжки. Как ему это сделать?

читаем .....Відповідно до пункту 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 із змінами (далі — Інструкція № 58) на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи.

Відповідно до пункту 2.14 Інструкції № 58 робота за сумісництвом, яка оформлена у встановленому порядку, у трудовій книжці працівника зазначається окремим рядком.

Запис відомостей про роботу за сумісництвом здійснюється за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом за місцем основної роботи, оскільки саме там зберігається трудова книжка працівника.

Підставою для внесення запису про роботу за сумісництвом до трудової книжки працівника є засвідчені у встановленому порядку копії наказів про прийняття на роботу та звільнення (або витяги зі зведених наказів з особового складу). Підпис особи, яка засвідчила копію (витяг), обов’язково має бути скріплено печаткою закладу, установи, організації.

Визначаючи форму запису, необхідно керуватися, насамперед, принципами збереження хронології та змістовності записів. Запис про роботу за сумісництвом потрібно вносити після звільнення працівника з роботи за сумісництвом, зазначаючи період роботи за сумісництвом, місце роботи, назву посади (роботи).

У графі 2 розділу «Відомості про роботу» трудової книжки працівника необхідно зазначити дату внесення запису.

Доволі часто трапляються випадки, коли до трудової книжки працівника за його бажанням вже внесено на основному місці роботи запис про прийняття на роботу за сумісництвом. Між записами про прийняття на роботу за сумісництвом та про звільнення з такої роботи може бути внесено інші записи про трудову діяльність працівника. З метою збереження хронології та змістовності записів, при внесенні запису про роботу за сумісництвом потрібно зазначати період такої роботи, а також дати та номери відповідних наказів керівника закладу, установи, організації, де мала місце робота за сумісництвом.

Аноним

Спасибо. Убедили.

При написании ответа используется разметка Markdown.