268 дней назадВіктор

Доброго дня. Чи можна не платити гроші у такій ситуації. Я достроково розірвав контракт із іноземною компанією. У договорі було написано що у такому випадку я повинен оплатии своє повернення за свій кошт. Коли я попросив що хочу поїхати на Україну з Німеччини на автобусі, тому що так дешевше, у компанії сказали що це забороняється, що можна тільки на літаку. Я попередив що квиток на літак коштує набагато більше ніж на автобус і в мене не має грошей щоб певернути їм. Але мої прохання були проігноровані і в реультаті компанія купила квиток на літак з Гамбург - Стамбул - Львів. Ціну квитка не було вказано ніде. Коли я прилетів то з мене почали вимагати повернути 685 євро за переліт. Хоча на усіх сайтах продажів авіа квитків можна легко знайти прямий рейс із Гановера у Львів заціною до 300 євро. Чи можна мені не платити таку велику суму?

Чим вони обрунтовують, що заборонено автобусом їхати додому? Ви своє повернення оплатили, їх ніхто не змушував купувати Вам квиток на лікак. У Вас є цей контракт?

Аноним (автор вопроса)

Обгрунтовують, тим що це політика компаніїї. Я своє повернення не оплатив. Вони купили мені квиток і вручили , я не знав яка його ціна. А зараз вимагають повернення. Так, я можу вам показати контракт

Зрозуміло, Ви таки скористалися цим квитком, я подумала, що Ви їхали додому автобусом, тоді потрібно читати умови договору чи передбачено там повернення коштів за квиток. Можете скинути контракт на електронну пошту, почитаю.

Аноним (автор вопроса)

Я віддіслав Вам на пошту контракт. Якщо в мене не має грошей щоб компенсувати що мені загрожує?

Получається, що можуть стягнути у Вас ці кошти, хоча однозначно стверджувати не можна, тому що в регламенті і контракті зазначено,що до закінчення контракту всі витрати на репатріацію мають бути Вами оплачені, але ніде не зазначено, що Ви зобов"язані повернути замовнику витрати на квиток, якщо він куплений за кошти Замовника, але враховуючи, що Ви погодилися скористатися цим квитком і скористалися, можна тлумачити, що витрати за квиток за Вас сплатив замовник, тому має право вимагати повернення коштів.

Можуть в судовому порядку стягнути ці кошти, в контракті зазначено, що відповідальність за порушення умов контракту визначається законодавством України, тому можуть стягнути суму коштів, витрачених на квиток, судові витрати і збитки.

Але важливо чи контракт було розірвано і коли саме і в який спосіб. Може контракт був розірваний в двохсторонньому порядку, тоді підстав вимагати повернення коштів за квиток немає.

При написании ответа используется разметка Markdown.