256 дней назадСергій

ФОП згідно договорів ЦПХ виплачує винагороду для 5 осіб і тільки 2 особи перебувають у щтаті ФОП. Станом на сьогодні чи діє норма що лише відповідно 30% всіх штатних працівників може бути укладені договори ЦПХ, тобто на 10 штатних працівників можливо укласти договори ЦПХ лише з 3 особами, дякую

А звідки Ви таку норму взяли? Є свобода договору і вибору контрагента. Значення має не кількість осіб, з якими договір, а чи не "приховуєте" Ви під цивільно-правовими договорами фактично існуючих трудових відносин. При віднесенні до того чи іншого виду (трудові або цивільно-правові договори) розглядається зміст таких договорів, прав і обов*язків сторін, документальне оформлення всього ланцюгу правовідносин, відповідність законодавству. Якщо (приміром) Ви охоронця "взяли" по цивільно-правовому договору, однозначно неправомірно (діяльність, яка потребує певних дозвільних документів для виконавця). Або якщо менеджер за таким же договором прописано, що підпорядковується правилам вн. трудового розпорядку та/або не чітко перелік його послуг і обсяги з їх вартістю, також Ви "попали".

Сергій (автор вопроса)

ні мається на увазі ФОП на виконання певної роботи (пакування продукції поліетиленовою плівкою, укладання продукції на піддони) укладає 8 договорів ЦПХ на період 5-9 днів з різними особами загальний розмір винагороди 8 тис. грн. Проте постійно в штаті працює тільки 2 осіб постійних. Є інформація що ніби прийнято закон що ФОП можуть укласти договори ЦПХ на виконання певної роботи тільки в межах 30% всіх працівників постійних, тому і уточнюю чи є норма 30%

Ви можете заключати будь-яку кількість договорів і будь з ким, незалежно від того чи це фізична особа чи субєкт підприємницької діяльності чи юриособа. Жодних обмежено в законодавстві не передбачено. Все залежить від виду роботи. Підготовка товару до реалізації та його пакування - вид робіт який можливо виконувати за договором цивільно-правовим, але обовязково пропишіть скільки саме товару та якого повинні запакувати та за який час, Та правильно оформлюйте приймання передачу товару на пакування та запакованого товару.

Цю "норму" напевно на місцях ("перегібаючи через коліно" кодекси та закони) придумали податківці щоб легше було "розводити" малограмотних платників податків... Знайдіть собі хорошого юриста для постійного супроводу вашого бізнесу і все наладиться. Можете звернутись персонально на e-mail: advocate-s@i.ua или С А Й Т.

При написании ответа используется разметка Markdown.