255 дней назадНеизвестный

Вітаю.Читав інтерв'ю;https://ukurier.gov.ua/uk/articles/mariya-plaksij-pensiyi-za-kordon-viplachuyutsya-na/,з якого я дізнався,що якщо я виїду на ПМЖ на приклад в Угорщину, то мені призначать угорські пенсійні виплати.Однак мені 61 рік.В Угорщині пенсійний вік для чоловіків 63,5 років. Я маю статус ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС- 1-ша категорія,інвалід.Мене цікавить призначення мені пенсії в Угорщині відразу після легалізації,або по досягненні пенсійного віку в Угорщині 63,5 років.Чи не треба буде підтверджувати свою інвалідність в Угорщині? Дякую.З пов.,Петро Петрович.

Петро Петрович, дане питання (саме як Ви його сформулювали) підлягає вирішенню у юристів Угорщини. У кожній країні законодавство суттєво відрізняються.

Щодо міжнародного договору саме з Угорщиною, то як слідує з Вашого ж посилання, лише "очікується підписання нових договорів про соціальне забезпечення... ...із ФРН, Державою Ізраїль, Угорщиною", тобто на тепер такого міжнародного договору між Україною та Угорщиною ще не укладено.

Однак, це не стосується виплати (пересилання в Угорщину) пенсії інваліда-"чорнобильця" саме Вам, після ймовірного переїзду з України в Угорщину. Таку пенсію Вам Україна зобов'язана (а значить і буде) оплачувати/пересилати згідно українського законодавства, як виключення, незалежно від того, є договір з Угорщиною чи немає.

А щодо виплати "угорської" частини пенсії для таких приїжджих громадян, яким можливо станете Ви, то саме з цим питанням в даний час потрібно звернутись безпосередньо до угорських юристів. А також все стане більш врегульовано після таки підписання міжнародного договору між Україною та Угорщиною (та щодо умов проживання в інших країнах - після підписання двосторонніх угод з низкою тих інших країн). Коли це конкретно трапиться - ще не відомо, такі процеси довготривалі, або й можуть відбутись швидко.

При написании ответа используется разметка Markdown.