268 дней назадАноним

Здрастуйте, шановні правознавці! Стикнулася з наступною проблемою, у вирішенні якої потребую вашої допомоги. Спадкоємці першої черги, які прийняли спадщину, подали позов до спадкоємця другої черги, який також подав заяву про прийняття спадщини, про визнання права власності на спадкове майно, в зв'язку з відсутністю оригіналів документів на майно спадкодавця. Там спору не може бути, оскільки позивачі подали заяви про прийняття спадщини і мають переважне право на її отримання, з цим проблем нема. Проблема в іншому. При поданні позову, позивачами було долучено всі документи, зокрема письмову відповідь нотаріуса ( не постанову) про неможливість видачі свідоцтва на спадщину.Раніше такі нотаріальні листи суд приймав в якості доказу і постанови не вимагав. Тепер же суддя повідомив, що по кожній спадковій справі обов'язково має бути саме постанова нотаріуса про відмову у вчиненні нот.дій. Підготовче провадження призначено через місяць. Постанову нотаріуса позивачі візьмуть, але питання, чи долучить суддя таку постанову в якості доказу на цій стадії, оскільки згідно з положеннями оновленого ЦПК всі докази мають подаватися разом з поданням позову? Чи можлива відмова у позові лише з цих підстав, враховуючи, що позивачі прийняли спадщину і що у справі все-таки є лист-роз'яснення нотаріуса про неможливість вчинення нотаріальних дій з рекомендацією звернення до суду, хоч і не у формі постанови? Що робити у цій ситуації? Дякую наперед!

Взагалі, норми чинного ЦПК зовсім не вимагають подання всіх доказів разом з позовом, а зазначити докази, які не можуть бути подані, зазначити, які матеріали є в оригіналах і тд. Це Вам будь-який юрист скаже, завжди раджу не займатись самодіяльністю.

І далі:

Стаття 83. Подання доказів

  1. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об’єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Аноним (автор вопроса)

Дякую за відповідь! В заяві було зазначено, які докази подаються в оригіналі, в тому числі, лист- роз'яснення нотаріуса. Постанову нотаріуса позивач не збирався подавати, а тому і не згадував про неї в своєму позові, оскільки, повторюсь, донедавна, наш суд не вимагав цих постанов в якості обов'язкового доказу, саме тому зараз і постала необхідність її долучення, в якості підстраховки, так би мовити, питання лише в тому чи суд прийме цей доказ на даному етапі.

Суд прийме цю постанову, відмовляти у долученні немає підстав, крім того ще не розпочався розгляд справи по суті. А такі постанови вже давно суди просять пред"являти.

При написании ответа используется разметка Markdown.