61 день назадАноним

Вітаю. Надайте, будь ласка, відповідь. Моя сестра - громадянка України, чоловік - громадянин Росії. Вона живе в Росії 10 років, там має вид на проживання. Народила дитину в Росії, отримала свідоцтво про народження. З дитиною в Україні поки що не була. За законом Україна визнає цю дитину як громадянку України? Якщо так, що потрібно зробити сестрі після приїзду в Україну, аби зафіксувати , що вона має дитину,яка є громадянкою України?

Спочатку обом батькам потрібно визначитись з тим, громадянство якої країни вони бажають кінцево для дитини, а не лише одному з них заявляти. За загальним правом дитина вже є отримала громадянство РФ (за місцем народження) - тапер можна лише вести мову про зміну громадянства, а це складна та не певна процедура, яка може мати декілька варіантів вирішення (згадайте, наприклад, історію Саакашвілі із зміною/отриманням громадянства України та його "анулюванням"). І це цілий хоч і бувший президент сусідньої держави, а що просту людину чекає?

Закон "Про громадянство України"

Стаття 7. Набуття громадянства України за народженням

Особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.

Дитина, яка є іноземцем, один із батьків якої є громадянином України, а другий - іноземцем, реєструється громадянином України за клопотанням того з батьків, який є громадянином України.

При написании ответа используется разметка Markdown.