175 дней назадАноним

Доброго дня! Скажіть будь ласка, на яку частину 2-ох кімнатної кооперативної квартири можна претендувати, якщо її видавали на мою маму, бабцю та діда який є фактичним власником. (ордер видали йому) Мама та бабця(бабця була прописана в цій квартирі на час смерті) померли. В бабці і діда окрім моєї мами дітей не була, також і в моєї мами одна дочка я. Дід не проживає на території України більше 7 років, та з бабцею розлучився. Які мої можливі дії в цьому випадку, щодо поділу чи заявляння прав на квартиру. Дякую.

На половину чи на четверть (на іншу частину очевидно має право дід). Потрібно йти до нотаріуса, (особливо, якщо не пройшло пів року від смерті останньої із спадкодавців). Але ще потрібно встановлювати ряд обставин щодо наявності права власності на цю квартиру та інші. Над Вашою "темою" потрібно попрацювати професійно і більше мати інформації, діалог, з'ясувати з документами. Тому виберіть компетентного юриста з правої "синьої" колонки (клікніть на "синю" назву юриста) і зверніться на його персональну ел.пошту, отриману після перегляду його профілю.

Забудьте про те, на кого було видано ордер, бо це підстава здійснити в подальшому реєстрацію місця проживання і користування, не більше. У Вашому питанні суперечності, вказано, що квартира кооперативна, але при цьому діда називаєте власником. Для початку треба уточнити цей момент, бо якщо квартира не приватизувалась, спадщини тут немає!

Аноним

Кооперативная квартира не приватизируется! Она становится собственностью с момента выплаты пая, после чего оформляется свидетельство о праве собственности. В ордере указывался член кооператива и члены его семьи. Если ордер был на деда - он член кооператива. Пока жив дед никаких прав на квартиру вы не имеете. Можете просить его подарить квартиру вам, если он там не проживает.

Да, у Вас есть только право проживания. Претендовать на квартиру сможет Ваша мама в порядке наследования, после смерти деда. Если пай выплачивался в период брака дедушки и бабушки, то можно доказывать, что бабушке принадлежала 1/2 доля в общем имуществе, приобретенном в период брака, и что после её смерти эта доля составляет наследственную массу, и фактически наследство приняла её дочь, если бабушка на момент смерти была в разводе с дедом. При таком раскладе можно попытаться на мать оформить 1/2 часть квартиры только в судебном порядке.

При написании ответа используется разметка Markdown.