341 день назад Галина

Дочка чоловіка, тайком від мене, вговорила обманним спосібом подарувати їй квартиру, в якій ми разом з чоловіком проживаємо 14років в цивільному шлюбі. Чоловіку 82 року, хвора людина, я дуже опікуюсь ним. Зараз він зрозумів, що зробив помилку (дочка погано відноситься до нйого) але судитись з дочкою я йому не дозволяю (хвилююсь за його здоров.я). Чотири місяці по тому ми зареєстрували шлюб. Чи маю я право оскаржити цей договір, тим паче, що натаріус не провів з ним бесіду що до ризиків і не запитав чоловіка чи знаходится він в фактичному шлюбі.

от того, что вы жили вместе , квартира не стала вашей совместной собственностью и ваши права договором дарения не нарушены. оспаривать дарение может только даритель в течении 1 года с даты дарения и при наличии очень веских оснований.

Аноним

т.е. отменить договор дарения может только даритель. только в судебном порядке и только в течении 1 года.

Ксєні lawyer

Підставою для визнання договору недійсним є недотримання вимог закону при його укладанні. Якщо нотаріус підтвердить, що порушив вимоги Закону"Про нотаріа" та низку галузевих нормативно-правових актів , які зобовязують його розясняти правові наслідки вчинення посвідчуваного правочину, суд обовязково визнає цей договір дарування недійсним. Однак, зазначене видається малоймовірним. До того ж з таким позовом до суду можуть звертати

Ксєні lawyer

звертатися лише оспорюваного договору , у тому числі через своїх представників. Якщо Ваш чоловік та Ви самі не маєте наміру починати такій спір, ніхто іншій у вашій ситуації цього зробити не може, звісно, крім самої обдарованої.

При написании ответа используется разметка Markdown.