215 дней назадЛюдмила

Доброго дня. Шановні Українці, прошу вашої допомоги (крик душі). Я сама пенсіонерка, все життя прожила в Україні та пропрацювала медсестрою в лікарні. Вже 22 роки проживаю в будинку, який дістався мені по спадщині. Проте у моїй власності лише 1/2 частина будинку. Інша частина будинку по заповіту належить моєму дядькові (йому зараз 70 років). 22 роки він проживав в Росії та ні разу не приїжав...зв'язку з ним не було, він не спілкувався з родичами. Два тижні тому він приїхав та дооформив спадщину на 1/2 будинку. Думала домовимось і я йому сплаву, але він за свою половину хоче як за цілий будинок ( згідно цін нашого регіону). Для нас це непідйомна кошти. Крім того за 22 роки ми зробили ремонт крівлі, після того як шифер побив град, на металочерепиця. Був збудований новий забор як зовнішній так і внутрішній, будинок постійно доглядав бо я в ньому проживала та постійно підтримувала його... Крім того, після оформлення спадщини дядько прописався в будинку через сільську раду. Він кожен день приїздив і тиснув щоб заплатили йому 15000$ за його частку... Погрожував судом та адвокатами, але так нічого і не робив... в будинок ми його не пустили, оскільки після його тиску не знаю його намірів...поліцію він не викликав, просто поїхав...зараз не знаю як мені бути і що робити... Мені сказали що він подасть в суд на поділ або виділення частки в натурі...будинок 1965 року ( сільська місцевість) має форму квадра та складається з: веранди: вітальні, спальні #1, спальні #2,кухні та кімнатки де знаходиться котел для опалення. Як в такому випадку можуть поділити будинок та яка різниця від поділу та виділив в натурі? В разі поділу будинку, я б хотіла відшкодувати понесені витрати за 22 роки... Чи можу я обрати ті кімнати які мені як жінці більше потрібні? підкажітьь мені будь ласка як мені діяти, що робити...можливо хтось мав подібну життєву ситуацію...якщо маєте запитання - обов'язково відповім...дуже вам дякую.

~= А Д В О К А Т =~

Потрібно розбиратись з деталями щоб запропонувати толковий варіант вирішення. Тобто, над вашою "темою" потрібно попрацювати професійно і більше мати інформації, діалог більш конфіденційний ніж на відкритому форумі. Тому виберіть компетентного юриста з правої "синьої" колонки (клікніть на "синю" назву юриста) і зверніться на його персональну ел.пошту, отриману після перегляду його профілю.

Ксєні lawyer

Поділ нерухомого майна відбувається в ідеальних частках (1/2, 2/5 та т.ін.), а виділення - лише в натурі. Простіше кажучи, 1/2 частка у будинку 200м дорівнює 100м, але при виділенні її в натурі розмір може бути змінений в більшій чи меншій бік, залежно від технічних особливостей будівлі. Різниця у вартості фактичної розбіжності від ідеальної частки відшкодовується іншим співвласником. Виділення в натурі, тобто реальний поділ, відбувається на підставі висновку будівельно-технічної експертизи, яка замовляется стороною або призначається судом, що розглядає позов про виділення частки в натурі. Експерт зобов'язаний запропонувати щонайменше 2 варіанти поділу будівлі, кожний з яких має передбачати технічну можливість облаштування для кожного з двох співвласників окремого входу до будинку. Вот майже і все, що Ви маєте знати. Щоб стягнути зі співвласника частку витрат, понесених для обслуговування будинку, треба звертатися з позовом до суду. При цьому строк позовної давності у таких справах 3 роки, від дня понесення витрат або коли Ви дізналися, що співвласник відмовляється повернути Вам гроші добровільно. Загалом Вам треба було діяти раніше і набути право власності на це майно після 20 років користування. Після оформлення права власності родичем це вже неможливо

~= А Д В О К А Т =~

А чому не скористатись правом набувальної давності? Адже необхідний час законного користування вже минув. За детальним роз'ясненням - звертайтесь персонально.

галина

А чому не скористатись правом набувальної давності? Адже необхідний час законного користування вже минув.

КАК ЭТО???

Обратится за защитой нарушенного права в суд можно только в пределах сроков исковой давности, который применяется по заявлению лица и исчисляется с момента, когда лицо узнало, что его право нарушено.

При написании ответа используется разметка Markdown.