166 дней назадЮлія

Доброго дня!

Підскажіть, будь-ласка, як бути в наступній ситуації.

Батько мого сина (громадянин України) останні 20 років проживав на території Іспанії. 28.12.18 він помер та був кремований. Сертифікат про смерть в Іспанії видається не раніше ніж через 15 днів після смерті.

Питання: Які потрібно надати документи на території України до установи РАЦС щоб зафіксувати факт смерті . Яким чином ці документи повинні бути оформленні. Чи є терміни для подання цих документів до установи РАЦС. Чи можливо відповідна установа в Іспанії факт смерті повідомляє консульство України для відповідної реєстрації факт смерті громадянина в реєстрі України.

Дякую за допомогу!

З повагою, Юлія

Реєстрація смерті

Реєстрація смерті громадян України, померлих за кордоном, провадиться консулом за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті, виявлення тіла померлого або за місцем поховання. У разі реєстрації смерті не в тому консульському окрузі, де проживав померлий, консул, який зареєстрував смерть, повідомляє про реєстрацію смерті дипломатичне представництво або консульську установу України, де померлий перебував на обліку, указавши при цьому його прізвище, ім'я, по батькові, а також номер та дату актового запису про смерть.

Реєстрація смерті провадиться за письмовою заявою родичів померлого, компетентних органів країни перебування, адміністрації медичного закладу, у якому настала смерть, та інших осіб на підставі: — медичного документа про смерть, виданого медичним закладом (документ, виданий компетентним китайським органом має бути перекладений та легалізований у встановленому порядку); — довідки про смерть, виданої компетентними органами держави перебування (документ має бути перекладений та легалізований у встановленому порядку). Реєстрація смерті громадян України, які померли в дорозі на морському, річковому, повітряному судні, у потязі або іншому транспортному засобі, провадиться у найближчому дипломатичному представництві або консульській установі України при пред'явленні заявником необхідних документів.

У графі «Місце смерті» актового запису про смерть указується місцезнаходження дипломатичного представництва або консульської установи, у якій проведена реєстрація смерті. На підставі актового запису про смерть консул видає довідку про смерть до органів соціального захисту населення для одержання допомоги на поховання.

При встановленні надалі відомостей про померлого, яких бракувало, зміни і доповнення до запису акта про смерть уносяться згідно з Положенням про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану.

При написании ответа используется разметка Markdown.