385 дней назадОлег

Доброго дня! Мене звати Олег. Сталася така ситуація: я загубив паспорт громадянина України (id-картку), у м. Дрогобич, але оскільки я проживаю у м. Львів, то мені сказали, що треба звернутися за місцем проживання. Хочу зробити новий паспорт, але не id-картку, а старого зразка 1994 року у формі книжечки, у зв'язку з релігійними переконаннями. Був у ЦНАПі, мене направили звідти до міграційної служби, з міграційної служби відправили в головне управління ДМС, бо всюди кажуть, що це не можливо зробити. Я читав таку інформацію, що були певні громадяни України, які зверталися до суду з позовом про зобов'язання видати паспорт старого зразка, і суд захистив права цих громадян, і дав дозвіл на паспорт-книжку. У головному управлінні ДМС мені сказали, що отримати паспорт старого зразка я зможу лише з дозволу суду. Я звернувся в шевченківський районний суд міста Львова, оскільки проживаю у цьому районі, пішов до адвоката. Адвокат сказав, що не траплялися йосу такі випадки, і за цю справу він братися не хоче, бо вважає, що це лише зайва трата грошей, судова справа може затягнутися на півроку, також сказав, що я можу звернутися до якогось іншого адвоката з цим питанням, і потрібна відмова у видачі паспорта старого зразка від міграційної служби, і вже на підставі цієї відмови можна подавати позов, заяву в поліцію я вже написав, лише тепер чекатиму довідки про те, що я втратив паспорт. Скажіть, чи можливо щось зробити, якщо можливо, то які документи потрібно, і, взагалі, порадьте, що робити.

~= А Д В О К А Т =~

Дійсно рішення суду з цього приводу існують в Україні. Проте немає даних щоб їх практично хтось виконав. І все тому, що немає вже тих бланків-книжечок (а які залишки були - їх по акту знищили); немає тих людей, які знають як це оформляти (була кадрова ротація - пенсіонерів-паспортисток позвільняли, а нові - не знають як таке виконання практично виглядає; немає відповідних печаток з "тисненням" - теж їх знищили при переході на нові паспорта) і т.д.. То як вам це виконають фізично, навіть якщо суд і вам "надрукує" паперове рішення про це? В Україні до 80% судових рішень НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ ВЗАГАЛІ. Тобто на папері вони є, а виконання їх так і немає. Добре, що ви радянський паспорт не побажали мати; в РФ, наприклад, існують цілі групи людей, які і таке вимагають...

Практично це мало б бути так: 1. Отримати відмову з ДМС і оскаржити її в суді та досягти отримання рішення суду (оскільки теоретично судова практика така є, то це можливо отримати). 2. Виконання рішення суду домагатись примусово через ДВС. 3. І розуміти, що для його практичного виконання спеціально для вас ДВС має домогтись щоб ексклюзивно виготовити персонально спец.бланк в 1-му примірнику, тисневу металічну спеціальну печатку для відтиску на фото, навчити працівника ДВС і аж тоді це стане фізично та практично можливо.

Думаю через років через 3-4 (чи 5-8 - як піде) від моменту "старту" вялобіжучих таких бюрократичних процесів це стане реальністю, можливо.

Повністю підтримую думку Анатолія Миколайовича. Не проблема звернутись з позовом до суду, виграти справу, отримати рішення на Вашу користь, а потім доведеться вирішувати проблему щодо виконання рішення суду, і з цього приводу може виникнути проблема, що призведе до неможливості виконання рішення суду.

~= А Д В О К А Т =~

  /\../\
  ("00")
 ...=*=...     \|/
 (.\.|.|/.)~~~**

При написании ответа используется разметка Markdown.