203 дня назадТетяна

Доброго дня, я звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на повнолітнього сина, який продовжує навчання. На судовому засіданні присутньою не буду, тому в сільській раді було виготовлено та отримано довіреність представляти мої інтереси в суді на мого представника. Справа пролежала в суді 3 міс. без розгляду (чекала черги), тепер мені повідомили в суді, що з 1.11.2019р. на представника інтересів має бути тільки нотаріальна довіреність і я маю надати вже нову, нотаріальну довіреність. Перешукавши весь інтернет, жодної інформації щодо цього я не знайшла. Чи правдива ця інформація, чи мають право в суді вимагати нотаріальну довіреність (я надала довіреність, оформлену в сільській раді)?

~= А Д В О К А Т =~

Довіреність з сільради дійсна тільки для тих, хто прописаниєй в тій самій сільраді і при умові, що там немає нотаріуса.

Тетяна (автор вопроса)

Я прописана в тій місцевості, де є і державний і приватні нотаріуси. Але завжди, роками, при зверненнях до суду, не тільки я , а і багато мешканців нашого містечка брали доручення у сільській раді (ціна просто смішна, порівнюючи з цінами у нотаріальних конторах) і ніколи ніяких проблем не було, навіть мої знайомі ще влітку цього року надавали таке доручення і ніяких запитань, ніхто ніколи не вимагав нотаріального доручення (не кожен може заплатити 600грн в нотаріуса за таке доручення), а тут таке. От я і думаю чи це забаганка конкретного судді (пані дуже претензійна і вимагає таке, що навіть самі працівники канцелярії суду дивуються її забаганкам) чи дійсно відбулись якісь зміни в законодавстві, то в якому законі про це вказано, адже будь-яка інформація щодо цього відсутня?

Аноним

Так Ви в селi прописанi чи в мiстечку?

Тетяна (автор вопроса)

Прописана в містечку, але я та інші мешканці, якщо необхідний представник при зверненні до суду, надавали доручення з сільської ради (бо в сільраді воно коштує копійки) і ніколи ніяких претензій до цього не було, представник спокійно йшов на засідання з дорученням, отриманим в сільраді.

Аноним

Тодi суддя прав. На жаль. Прийдеться брати довiренicть в нотарiyca.

~= А Д В О К А Т =~

Просто інші судді "закривали очі" на ці незначні порушення, а цей - принциповий. І що краще?

Тетяна (автор вопроса)

Не зрозуміла, а чому це інші судді "закривали очі" на ці не значні порушення, якщо я отримала листа з канцелярії суду про те, що такі зміни відбулися лише з 01.11.2019р., тобто я так розумію до цієї дати ніяких не значних порушень не було і ніхто "не закривав очі", то в якому законі про ці зміни вказано, адже жодної інформації про це не має?! Тоді наступне, що я маю робити в такому випадку, якщо мій позов (складав його адвокат) пролежав більше 3 місяців в суді (суддя з позовом ознайомлювалась, оскільки одного разу вона лишила його без розгляду для внесення поправок в деяку інформацію) і жодних претензій до доручення не було. Тепер за два тижні до розгляду надсилають листа, про те, що я маю надати нотаріальне доручення, а я наразі знаходжуся на роботі за кордоном (для того і було в позові зазначено мого представника та видано доручення) і фізично я не можу надати іншого доручення, на судовому засіданні бути присутньою в мене немає змоги, мого представника тепер не допустять до розгляду і що я маю робити?

При написании ответа используется разметка Markdown.