22 дня назадАлексей

Я подав позовну заяву (з трудового спору), суддя виніс ухвалу про залишення заяви без руху (через те що я не надав копій документів до заяви), я усунув недоліки, але суд не виносить рішення, тягне час. Чи можу я забрати заяву і подати нову. В мене обмежений термін після попереднього суду.

Не можете, і заява буде вважатись поданою в строк, якщо недоліки дійсно усунуті, тому не може бути обмежених термінів

Алексей (автор вопроса)

Дякую

~= А Д В О К А Т =~

Суд не "тягне час". Суд думає. А якщо рішення буде у вашу користь, то можна вимагати сплати середньої зарплати за вимушений прогул (за весь час судового процесу, якщо оскаржується незаконне звільнення).

Доброго дня, Олексій. Відповідь на Ваше запитання у кодексі:

Стаття 187 ЦПК. Відкриття провадження у справі

  1. За відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п’яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
~= А Д В О К А Т =~

"Відкриває провадження", але це ж ще не "приступив до розгляду". Не рідко судді не вкладаються в тих 5 днів і що? Відповідальності суду за тяганину та за порушення процесуальних строків саме судом - практично НЕМАЄ. Теоретично можна подавати скаргу на суддю за це, але це "як мертвому припарка" допомагає. А суддю розізлить точно і те, що він "виконував" просто, тоді вже "виконає" з пристрастю (адже беспристрастною є лише гіпсова фігурка богині правосуддя Феміди з зав'язаними очами, але аж ніяк не суперамбіційні та мстливі українські судді, які, хоч і безпідставно, але почувають себе "богами" на планеті Земля).

Алексей (автор вопроса)

Всім дякую. Я написав в суд заяву про те що відповідно до ст. 177 ч. 2 «Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин", суддя таки виніс ухвалу про відкриття провадження, але при цьому прийшов до висновку що дана справа є малозначною, оскільки ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб", хоча позов значно перевищує 100 розмірів, написав заяву про виправлення арифметичної помилки в підрахунку, чекаю рішення. Питання чи можна заявити відвід такому судді.

~= А Д В О К А Т =~

Не заборонено.

Алексей (автор вопроса)

Дякую

При написании ответа используется разметка Markdown.