16 дней назадАноним

Здравствуйте. Скажите пожалуйста, можно мне как совершеннолетнему сыну самом или при помощи юриста обратится в исполнительную службу чтобы там предоставили документ что мой отец все 16лет с положенных 16ти лет уклонялся от уплаты алиментов которые предназначил суд ( на то время), возникла ситуация что мой "отец" если его так можно назвать ( хотя я в голос никогда так и нигде не называл, только по имени) хочет чтоб теперь я ему помог с жильем и нашел ему работу или платил алименты потому что ему какой то ДРУГ)))))))) сказал что так можно ( но наверное друг не сказал что можно если ты платил алименты и хотя бы интересовался здоров ли мой ребенок, если что-то кушать, а как дела в школе, не обижают ли? т.п, а так получается 16 лет игнора, а тут теперь вспомнил что есть сын. и еще вопрос 1 - могу ли я лишить его отцовства если в исполнительной службе дадут документ что он не платил алименты, и т.п??? войдите в мое положение пожалуйста.....содерживать чужого человека, которого не знаешь как разобраться, которого за 25 лет видел раз 10 максимум и все время выпивший был как-то не очень хочется

~= А Д В О К А Т =~

Тем не менее у него действительно есть право на алименты от вас, так как в то время он не был лишён отцовства, а тепер такое не реально и никакие справки не помогут. "Друг" подсказал правильно. Другое дело, что это только через суд решается. Хватит ли у него средств на судебные расходы?

Аноним (автор вопроса)

ну мне не интересно хватит ли денег, это его проблемы, пускай как хочет так и выживает

Аноним

Доброго дня. Відповідно до ч. 1 ст. 204 СК України, дочка, син можуть бути звільнені судом від обов'язку утримувати матір, батька та обов'язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов'язків.

Відповідно до п. 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», обов'язок повнолітніх дочки, сина утримувати своїх непрацездатних батьків, які потребують матеріальної допомоги (ст. 202 СК), не є абсолютним. У зв'язку з цим суд на вимогу дочки, сина, до яких пред'явлено позов про стягнення аліментів, зобов'язаний перевірити їхні доводи про ухилення батьків від виконання своїх обов'язків щодо них (ст. 204 СК).

Отже, Вам необхідно буде довести той факт, що батько ухилявся від вашого виховання та не виконував свої батьківські обов"язки. Можете знайти свідків, які б могли підтвердити це. Враховуючи це, Якщо батько дійсно звернеться з позовом до суду то в нього не великі шанси на успіх.

~= А Д В О К А Т =~

Самий надійний аргумент це буде той, що якщо батько ухилявся, то чому своєчасно не був позбавлений батьківських прав своєчасно (до повноліття сина)? Аж тепер, коли сам батько потребує допомоги, вже "згадали" про "ухиляння"! Це з будь якого боку виглядає мало переконливо, тим більше для суда. Які свідки можуть таке підтверджувати? Якщо допомога могла бути не явна, не очевидна, навіть анонімна тощо? Ніякий суд не прийме за дійсні подібні "докази", і подібної такої негуманної судової практики з подібних приводів просто немає. А, наприклад, в Китаї взагалі відсутнє пенсійне забезпечення там це прямий обов'язок дітей, утримувати своїх перестарілих батьків.

Хоча у даному випадку все "логічно": яблуко від яблуні недалеко відкотилось...

При написании ответа используется разметка Markdown.