13 дней назадОлена

Доброго дня. У мене схожа ситуація. Помер батько. На момент смерті проживав зі мною. Зареєстрований у квартирі на непідконтрольній території, мав статус переселенця. У квартирі проживає і зареєстрований мій брат.Заяву на прийняття спадщини я подала вчасно. Брат автоматично приймає спадщину, бо зареєстрований у квартирі де і батько зареєстрований. Але виходить що половина спадщини (квартира) знаходиться на непідконтрольній території, а частина ( земельний пай) на Українській території. Яким чином буде оформлюватись моя частина? Брат згоден , щоб ми обмінялись відмовою (він- від земельного паю на Україні, а я - від квартири). Але ж він знаходиться в ЛНР, і українського паспорта у нього немає. Як бути в такій ситуації.?

Доброго дня, Олена. Законом заборонено приймати спадщину з умовою або частково, що стосується відмови, то відмовитись можна тільки від всієї спадщини, а не її частини. У разі прийняття спадщини спадкоємці можуть укласти договір про перерозподіл спадщини, в Україні не визнають ЛНР, тому за законодавством України оформлювати доведеться в Україні відповідно до діючого законодавства. Проте і в ЛНР не будуть приймати ці документи, бо на їх території знаходиться об"єкт нерухомості.

Олена (автор вопроса)

Дякую за відповідь. я правильно розумію, що я отримую свою частку спадщини (фактично тільки земельний пай, половину). Свою половину землі я можу сдати в оренду і отримувати кошти, а другою половиною землі орендар буде користуватись безоплатно......

В такому випадку треба доводити, що брат не прийняв спадщину в Україні та не реалізував свої права.

Олена (автор вопроса)

Я і це розумію, і нотаріус мені про це сказав, і в нотаріуса я вже відмову отримала, для того щоб подати заяву до суду. Але поспілкувавшись з юристами. розумію що це дуже складно і ніхто не хоче братись за цю справу. Тим паче з нашим славним Правосуддям....Тому вже хочу отримати хочаб свою частку, щоб не залишитись зовсім без нічого. Дякую.

Олена (автор вопроса)

Можливо Ви мені допоможете довести цей факт? Або хтось з Ваших колег-юристів?

Так, можу надати Вам юридичні послуги, звертайтесь за контактними даними.

При написании ответа используется разметка Markdown.