100 дней назадГость

Маю відмітку в військовому квитку "непридатний за станом здоров'я зі зняттям з військового обліку" (тобто визнаний непридатним навіть у воєнний час). Чи можу я переобстежитись і підвищити категорію придатності? На хоча б "непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час"?

~= А Д В О К А Т =~

Проходьте ВЛК. Це залежить від ваших медичних показників здоров'я, а не від бажання.

Гость (автор вопроса)

Дякую.

Гость (автор вопроса)

Ще тут подумав. Ось Ви пишете "проходьте ВЛК". А хіба мають право проводити перекомісію громадянину, який не є військовозобов'язаним за станом здоров'я і взагалі не стоїть на військовому обліку? Мені здається, що на перекомісію мають право лише ті, хто обмежено придатний у воєнний час. Чи це не так?

Аноним

Вы больше слушайте этого горе-адвоката! он насоветует....

~= А Д В О К А Т =~

Будь-який громадянин України може ініціювати проходження ВЛК раз в 5 років до 60 років від свого народження (що є граничний вік для обліку війсковозобов'язаних), - яка і підтвердить чи не підтвердить кожних 5 років щодо придатності-непридатності до військової служби. Адже така придатність (стан здоров'я) може змінюватись з плином часу. Більше того, зараз за законом дозволено навіть інвалідам (реально без рук чи ніг!!!) за власним бажанням ставати на військову службу, підписувати військовий контракт.

А сопливым ононимам - лучше подобрать свои шмарки и не лезть без приглашения во взрослый разговор...

Аноним (автор вопроса)

Дякую.

~= А Д В О К А Т =~

Ну и где горе-"ононим" ??? Всё? Слился? И это правильно!

~= А Д В О К А Т =~

Ну и где горе-"ононим" ??? Всё? Слился? И это правильно!

Гость (автор вопроса)

А можна статтю закону, що дозволяє інвалідам добровільно ставати на військову службу?

~= А Д В О К А Т =~

Це внутрішні нормативні документи - підійдіть до військомату там все роз'яснять детальніше. Адже є різні роди військ, різні військові спеціальності тощо

Аноним

Якщо умени вроджема вада серця i в вiйськомати пишуть що придатний.

~= А Д В О К А Т =~

Вади серця бувають різні. Це не військомат "пише", а ВЛК "пише". Якщо не згідні з рішенням ВЛК про придатність, то можете оскаржувати його до вищестоячої ВЛВ чи до військової прокуратури чи до суду. Див посилання: https://advocates.io.ua/s2591186/u_mene_pitannya_yak_pravilno_otrimati_napravlennya_na_viyskovo-likarsku_komisiyu_vlk

~= А Д В О К А Т =~
  • опечатка: не "ВЛВ", а вірно "ВЛК"...
Гость (автор вопроса)

А якщо, будучи непридатним навіть у воєнний час (невійськовозобов'язаний), добровільно підписати військовий контракт, то ВЛК все одно треба проходити?

~= А Д В О К А Т =~

ВЛК обов'язково кожних 5 років - детальніше все пояснить військомат.

Гость (автор вопроса)

Ви, напевно, не зовсім зрозуміли. Я не є військовозобов'язаним (непридатний за станом здоров'я з виключенням з військового обліку), а значить, наскільки я зрозумів, я не зобов'язаний кожні 5 років проходити ВЛК (чи я щось неправильно зрозумів?)

~= А Д В О К А Т =~

Якщо ви бажаєте поступити на військову службу, то ви звертаєтесь з відповідною заявою до військомату (навіть будучи непридатний за станом здоров'я з виключенням з військового обліку). І якщо вашу заяву задовільнять, то ви стаєте військовозобов'язаним (і маєте як всі пройти ВЛК кожних 5 років). Детальніше все пояснить військомат - все ж зверніться за деталізацією до них, Адже постійно додаються внутрішні накази по МО з новими "нюансами" та відбуваються зміни умов та правил..

Гость (автор вопроса)

В принципі, більш-менш ясно. Але мені не зрозуміло ось що - от Ви кажете, що навіть громадяни без рук та ніг можуть за власним бажанням ставати на військову службу та підписувати військовий контракт. Але ж без рук і ніг - це непридатний за станом здоров'я з виключенням з військового обліку. Якщо, як Ви написали, навіть такий громадянин за новими законами має право на військову службу за контрактом, то після закінчення контракту його не можна робити військовозобов'язаним, адже руки й ноги не виростуть, якщо їх нема. І взагалі незрозуміло - такі особи що, проходять добровільно військову службу за контрактом без зміни категорії придатності? Адже кінцівки не виростуть, а якщо їх нема, то повна непридатність згідно розкладу хвороб зберігається. Я не є людиною без рук чи без ніг, мені просто цікаво. Вибачте, що так багато написав.

~= А Д В О К А Т =~

Ці питання не до мене. Лиш вказав вам про те, що мені відомо по факту. А шукати логіку ту складно. Ну, наприклад, фізично можна людину без рук використовувати для розмінування мінних полів (адже по мінному полю можна ходити ногами, а не ковирятись в землі руками і тим більше однією рукою можна і міну порухати теж за "взриватель"). Вибачаюсь за цинізм і "чорний гумор", але то не мій цинізм, а сучасності та нових запитів-ініціатив до законодавців та вимог МО. Якщо ви не були в армії, то хоча б почитайте тематичні анекдоти і тоді зрозумієте, що "чоботи потрібно чистити звечора щоб одівати їх зранку на свіжу голову" або "хто в армії служив - той в цирку не сміється".

Гость (автор вопроса)

Ясно. Дякую за відповіді.

~= А Д В О К А Т =~

Прошу. Самовіддано працюємо для вас.

Гость (автор вопроса)

З Новим роком! І ще раз дякую за юридичну консультацію!

~= А Д В О К А Т =~

Взаємно - з Новим роком та Різдвом !!!

Гость (автор вопроса)

Ось ще таке питання - якщо не секрет, чи Вам відомі випадки, коли хтось, маючи категорію "непридатний за станом здоров'я з виключенням з військового обліку" ініціював переобстеження і йому міняли категорію придатності на більш високу у випадку покращення стану здоров'я?

~= А Д В О К А Т =~

Звичайно відомі ! З цього приводу є навіть анекдот.

Бабця з купою хронічних хвороб вирішила підлікуватись, але переплутала медичну установу та випадково звернулась до Військово - лікарської комісії (ВЛК). Вийшла з неї абсолютно здоровою та "пригодною до військової служби в десантних військах".

Гость (автор вопроса)

Дякую за інформацію! Колись у Законі України "Про військовий обов'язок і військову службу" було написано: "Особи, визнані непридатними за станом здоров'я зі зняттям з військового обліку, можуть бути обстежені повторно ВЛК військвих комісаріатів зі місцем проживання, якщо в результаті стаціонарного обстеження встановлений раніше діагноз переглянутий або вони визнані здоровими". Я можу точно не пам'ятати, але, здається, саме так слово в слово. А в більш пізніх редакціях цього Закону цього вже не було написано.

~= А Д В О К А Т =~

Те що не написано в законі - не означає, що це зникло. Просто "воно" перекочувало в різні накази МО. Практично ВЛК можна проходити по власному бажанню скільки завгодно разів, а нормативно - не рідше одного разу в п'ять років.

При написании ответа используется разметка Markdown.